Synchronizacja zdjęć w pełnej rozdzielczości ze Skydrive

|

Zapewne wielu z Was korzysta z funkcji automatycznej synchronizacji zdjęć ze Skydrive.  Największym minusem tej funkcji jest to, że rozdzielczość zdjęć przesyłanych do chmury jest automatycznie zmniejszana przez system.

Niedawno pisałem o tym, że do sieci wyciekł Windows Phone 8 SDK. Zapaleni użytkownicy odkrywają coraz to nowe funkcje, które przyniesie ze sobą kolejna odsłona mobilnego systemu od Microsoftu. Tym razem dowiadujemy się o możliwości ustawienia, jakiej jakości zdjęcia będą automatycznie synchronizowane z usługą chmury Skydrive. Niestety, możliwość przesłania zdjęć w pełnej rozdzielczości będzie można jedynie poprzez sieć Wi-Fi.  Nową funkcję można zobaczyć na filmie prezentującym system Windows Phone 8 (z wykorzystaniem emulatora zawartego w SDK), o którym pisał Łukasz.

Według niektórych najlepszym rozwiązaniem byłaby synchronizacja dwuetapowa. Jeśli nie jesteśmy w zasięgu wifi i korzystamy z przesyłania danych po sieci operatora to telefon mógłby wysyłać zdjęcia o zmniejszonej rozdzielczości po to, żeby nie wykorzystywać dużo danych z pakietów. Kiedy natomiast znajdziemy się w zasięgu Wifi automatycznie zastąpić poprzednio wysłane zdjęcia ich odpowiednikami w oryginalnej rozdzielczości. Według mnie takie rozwiązanie byłoby gorsze, zwłaszcza dla naszych baterii.

Po cichu liczę, że niektóre z nowości trafią również do systemu Windows Phone 7.8 ;)

 

źródło: wmpoweruser.com

 

 


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.