Stephen Elop odpowiada na pytania z TechEd w Amsterdamie

|

husejn#1: Prowadzę firmę IT i szukam telefonu WP z klawiaturą fizyczną na której można dużo i przyjemnie pisać. Nawet Surface od MS posiada doczepną klawiaturę.
Elop: Z doświadczenia wiemy, że ludzie którzy używają dotykowej klawiatury doceniają ją bardziej i więcej takich osób migruje z urządzeń z klawiaturą fizyczną na pełny dotyk. Pisanie wiadomości, e-mail i notatek to co osobiście robię używając Lumii 900 jest łatwe i szybkie nawet w trybie pionowym i z funkcją przewidywania tekstu co jest niesamowite i musisz tego spróbować, a nie pożałujesz.
husejn#2: Symbian miał się dobrze na Nokii, dlaczego został porzucony. Czy to dlatego może, że nowy system wykazywał potencjał?
Elop: … rozważaliśmy pozostanie z tym systemem, ale nowe możliwości jakie daje nam długotrwałe partnerstwo z MS pozwala nam na innowacje i budowę nowego ekosystemu, który stwarza szanse niedostępne dzisiaj. System WP daje deweloperom, operatorom i końcowym użytkownikom nową alternatywę na rynku systemów mobilnych …] gadka o czterech Lumiach i Marketplace, nuda [… otrzymywane opinie od deweloperów, operatorów i pracodawców, którzy zaopatrzyli swoich pracowników w modele Lumia są bardzo zachęcające i to dopiero początek. Przyszłość WP zapowiada się obiecująco i czekam na dzień w którym będę mógł pokazać wam więcej.
husejn#3: … nuda … nuda …
Adam dick: Z ciekawości pytam co powiecie klientom, którzy kupili obecne modele WP i nie będą mogli zaktualizować do najnowszej wersji 8.
Elop: …] gadka szmatka mydląca oczy [… wszystkie cztery modele Lumia dostaną aktualizację z funkcjami nowego systemu jak nowy ekran. Obecne Lumie otrzymają zestaw ulepszeń od Nokii takie jak tethering, flip to silence jak i kilka rodzynków, a w tym Camera Extras, nowe mapy i gry od Zinga.
Van dam: Pracuje dla dostawcy usług nawigacyjnych. Zapytam jak nowy system wpłynie i jakie korzyści niesie ze sobą dla deweloperów usług lokalizacyjnych.
Elop: … nuda … nuda

źródło: youtube.com