Nowe chińskie telefony z Windows Phone w przyszłym roku?

|

Pewien czas temu informowaliśmy Was o przyłączeniu się nowych marek do grupy korporacji, które będą korzystać z Windows Phone 8. Teraz serwis WPDang donosi, że do tego zespołu dołączy jeszcze jedna firma, z Chin. I nie jest to Huawei ani ZTE.

O takim producencie zapewne niewielu z naszych czytelników słyszało, gdyż jest to firma działająca głównie w Chinach i najprawdopodobniej tam większość smartphone’ów z “kafelkami” na pokładzie trafi. Mowa jest bowiem o… Oppo. Marka stawiana w Azji jako sporo mniejsza niż wspomniane ZTE i Huawei, robiąca telefony tanim kosztem, ale w ich zbiorze znajdziemy… najcieńszy telefon świata! Mało tego, słuchawki Oppo są o wiele bardziej designerskie niż te, które produkuje rodzima konkurencja. Ta chińska marka właśnie głównie skupia się na “grubości” i wyglądzie ich produktów i tak oto stworzono chociażby Oppo Find 3, którego grubość wynosi 6.65mm, a i pozytywnej aparycji nie trudno mu odmówić. Pamiętajcie, że to telefon tani, ale w jego wnętrzu znajdziemy chociażby dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1,5GHz i 1GB pamięci RAM. Specyfikacja idealna dla modelu z Windows Phone 8, a omówiony telefon współpracuje oczywiście z Zielonym Robocikiem.

Oczywiście nie wiadomo, czy Oppo z Windows Phone kiedykolwiek ujrzy Polskę. W Europie (o ile będzie działał w GSM) będzie to zapewne bardzo unikalny egzotyk.

Microsoft “zaakceptował” inicjatywę Chinów głównie dzięki właśnie oryginalnemu designowi. Chcielibyście sprawić sobie smartphone’a z Windows Phone o podobnym wdzięki, co Find 3? Marka i pochodzenie Was nie zrazi?

źródło: wpdang.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.