Hotmail zmienia się w Outlooka. Uwaga użytkownicy Windows Phone!

|

Premiera Windows 8 coraz bliżej, a Microsoft ma dla nas kolejną, po premierze pakietu Office 2013 i nowym wyglądzie usługi Skydrive, nowość. Jest to całkiem nowa odsłona usługi pocztowej Hotmail. Widać, że gigantowi z Redmond zależy na tym aby wypromować interfejs Metro.

Nowy Hotmail, tfu, chciałem powiedzieć Outlook, bo tak nazywa się nowa usługa pocztowa Microsoftu, po długim czasie zyskał nowy, bardzo atrakcyjny wygląd. Chociaż ta zmiana, przy zmianie nazwy usługi wydaje się być mała. Wygląda na to, że bardzo chcieli zerwać ze złą opinią o hotmail. Dotychczasowi użytkownicy dostaną możliwość zmiany swojego adresu na nowy, w domenie @outlook.com. Oczywiście poczta przychodząca na stary adres nie przepadnie, będzie pojawiała się w nowym folderze, lub po prostu w skrzynce odbiorczej – zależy od indywidualnych ustawień.

Moje osobiste odczucia są bardzo pozytywne. Nowy wygląd prezentuje się świetnie. Wszystko jest takie minimalistyczne i bardzo przejrzyste… jak nie hotmail. Kolorystyke można dostosować  No i nie widać reklam. Ale to nie miała być recenzja nowego produktu Microsoftu…

Teraz przejdźmy do sedna. Pewnie zastanawiacie się skąd taki news u nas, tematyka może pokrewna, ale jednak delikatnie odbiega od Windows Phone. Microsoft ostrzega użytkowników Windows Phone przed zmianą naszych adresów e-mail. Spokojnie, to nie tak, że dla nas ich nie będzie. Po prostu nie będziemy mogli korzystać z usług jakie oferuje konto Windows Live dopóki nie zrobimy resetu telefonu. Cytuję:

Ostrzeżenie: Jeśli ten adres e-mail został użyty do konfiguracji telefonu Windows Phone, lepiej go nie zmieniać. Funkcje, które korzystały z tego adresu w telefonie, przestaną działać (Marketplace, Xbox LIVE, SkyDrive, poczta e-mail itd.). Aby móc ponownie korzystać z tych funkcji w telefonie, trzeba będzie przywrócić ustawienia fabryczne, czyli wymazać wszystkie informacje osobiste.

Przyznam, że to dość spore utrudnienie. Ja zmieniłem adres na nowy w domenie @outlook.com. Po resecie telefonu wszystkie usługi znów działają. Jednak skrzynka pocztowa się automatycznie nie pojawiła. Aby ją uaktywnić trzeba przejść do Ustawień -> poczta i konta -> i w ustawieniach konta Windows Live zaznaczyć Poczta e-mail w zawartości do synchronizowania.

źródło: outlook.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.