Dwa nowe modele Samsunga z WP8 – “Odyssey” i “Marco”

|

Podczas trwającego procesu sądowego Apple vs. Samsung, ten drugi ujawnił w materiałach sądowych dwa modele z systemem Windows Phone 8. Nie mam pojęcia jakie ma to znaczenie dla procesu, cieszę się jednak, że już zaczynają pojawiać się przecieki dotyczące nowych urządzeń z WP8 na pokładzie.

Wszyscy znają Marco Polo? To taki wenecki podróżnik, ale nie będę Wam robił lekcji historii. “Odyseja” (ang. Odyssey) i “Marco” to iście podróżnicze nazwy kodowe dwóch nowych modeli ze stajni Samsunga.

Pierwszy z nich – model “Odyseja” wygląda na produkt z najwyższej półki. Specyfikacja techniczna prezentuje się następująco:

  • 4,65-calowy ekran wykonany w technologii Super Amoled HD o rozdzielczości 720p 1280×720
  • kamera: 8 Mpix (główna), 2 Mpix (do wideorozmów),
  • NFC

Z kolei “Marco” to model ze średniej półki. Zabrakło w nim NFC. Pozostałe dane to:

  • ekran o przekątnej 4-cale wykonany w technologii Super Amoled o rozdzielczości WVGA 800×480
  • kamera: 5 Mpix (główna), 2 Mpix (do wideorozmów)

Cechy wspólne obydwu urządzeń to dwurdzeniowy układ Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960 o taktowaniu 1.5GHz, którego Microsoft używał do testowania Windows Phone 8, moduł łączności 4G LTE, oraz HSPA+ oferujący prędkość pobierania danych sięgającą 21 Mb/s i wysyłania 5,76 Mb/s.

Premiera planowana jest na czwarty kwartał bieżącego roku, a dokładniej listopad. Musicie przyznać, że szykuje się nam bardzo ciekawa jesień.

źródło: theverge.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.