Amazing Alex od Rovio wkrótce na Windows Phone

|


Szykujcie wasze smartfony na kolejne mocne uderzenie ze strony Rovio. Twórcy Angry Birds niedługo udostępnią nam swoją najnowszą produkcję! Setka plansz na start, logiczne puzzle, pełna fizyka i cukierkowa grafika. Ta ostatnia w przypadku gierek ze stajni Rovio jest zawsze wisienką na torcie. Amazing Alex będzie jednak czymś zupełnie innym. Jedynie cienką pępowiną powiązanym z Angry Birds.

Chodzi głównie o mechanizm rozgrywki, który poza sprawnością naszych palców przetestuje także tężyznę intelektualną (jakkolwiek to nie brzmi). Gra będzie wymagała solidnej porcji kombinowania, interakcji z obiektami i eksperymentów. Tytułowy Aleks, to bowiem geniusz, który każdy problem próbuje rozwiązać na kilka różnych sposobów. Będziemy pomagać mu w uporaniu się z kolejnymi zadaniami przy pomocy przedmiotów spotykanych w życiu codziennym. Logiczna układanka wzoruje na modelu legendarnego dziś The Incredible Machine z początku lat 90-tych.

Rovio obiecuje, że gra będzie wyposażona we własny edytor – powinno to nakręcić społeczność do tworzenia własnych plansz. Kolejna obietnica to bezpłatne aktualizacje, dodatkowe levele i obiekty. Model „płacisz raz, aktualizujesz za friko” znamy z Angry Birds. Deweloperzy liczą na spore zainteresowanie. Do promocji Amazing Alex zaprzęgli zresztą legendarne wściekłe ptaszyska.

Czego możemy się spodziewać? Co nieco zdradza oficjalny trailer.

źródło: t-mobile.pl, rovio.com, twitter.com