Cztery rodzaje map w nawigacji Windows Phone 8 (Nokia Maps)

|

Jak już wszyscy zapewne bardzo dobrze wiemy, razem z wejściem na rynek urządzeń z Windows Phone 8 aplikacja Nokii służąca do nawigacji zastąpi obecnie nam znane “Bing Maps”. Już nie tylko Lumie będą miały dostęp do jednej z lepszych nawigacji offline na “mobilne kafelka”, ale każdy model z “Apollo”.

To jednak nie oznacza, że Nokia Maps zwolni w rozwoju. Wręcz przeciwnie. Już teraz wiadomo, że Nokia przygotowała cztery tryby wyświetlania mapy: Road, Aerial, Hybrid i Terrain. Nie ma sensu rozpisywać każdej po kolei, gdyż następujący obrazek doskonale obrazuje o co chodzi:

Mało tego. Nokia postanowiła również wdrożyć do programu odpowiedzialnego za nawigację w Windows Phone 8 budynki w 3D. Jednak z początku trudno będzie znaleźć polskie miasta w tym zbiorze, ale Warszawa nie powinna zostać pominięta. Tylko pojawia się pewne “ale” – nie wszystkie budynki zostaną oznaczone na mapach, a jedynie najważniejsze/najpopularniejsze zabytki.

Oczywiście nie zabraknie poprawienia dokładności i precyzji map/wyznaczania tras. Dojdzie dodatkowo akceleracja sprzętowa, co pozwoli na przyspieszenie pracy całego programu.

Tak, więc przyszli posiadacze Windows Phone 8 sporo zyskają w stosunku do poprzedniej wersji systemu, ale już użytkownicy nowych Lumii stracą jedną z najlepszych ekskluzywnych aplikacji przeznaczonych tylko dla smartphone’ów Nokii. Jednak Finowie zapewne wymyślą coś w zamian. Czy tak na pewno będzie? Zobaczymy już za nieco ponad miesiąc, kiedy to odbędzie się Nokia World.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.