Plotka: Nokia testuje tani model wielordzeniowy

|

Do premiery nowych urządzeń z Windows Phone “Apollo” coraz bliżej. Jeszcze krócej trzeba czekać na sam system, który w przybliżeniu będziemy (najprawdopodobniej) poznać już po 20 czerwca. Jednak jak już zbliża się ten moment przedstawiania słuchawek z najnowszym system Microsoftu to trzeba uprzednio szczegółowo przetestować te modele.

I tak oto już jakiś czas temu mogliśmy przeczytać o testowanych smartphone’ach w Australii. Już wtedy mogliśmy się dowiedzieć, że “kraj kangurów” został nawiedzony przez słuchawki z Windows Phone 8. Wtedy też była mowa o trzech markach, czołowych, czyli: Nokii, HTC i Samsungu. Model Nokii podobno bardzo przypominał wyglądem to, co znamy obecnie, czyli obudowa typu unibody z poliwęglanu. Teraz możemy usłyszeć (najprawdopodobniej) o zupełnie nowym urządzeniu z Windows Phone i logiem fińskiej marki. Patrząc na obecną gamę telefonów z rodziny Lumia to smartphone testowany w Australii zapewne będzie należał do górnej półki (dzięki obudowie). Dzisiaj możemy co nieco powiedzieć o tańszym modelu, którego specyfikacja przedstawia się (z dużym znakiem zapytania) następująco:

  • wyświetlacz o przekątnej pomiędzy 3,5, a 4 cali (brak informacji o technice);
  • dwurdzeniowy procesor (ponownie brak szczegółów odnośnie taktowania, czy też producenta);
  • aparat o matrycy 8MPx (brak PureView);
  • design z ostrymi krawędziami (“prostokąt”);
  • obudowa wykonana z tanich tworzyw sztucznych (powyższa grafika nie przedstawia tego modelu).

Zdecydowanie po tym ostatnim punkcie możemy stwierdzić, że nie będzie to high-end, a mid-end, a może nawet i low-end? Przypuszczalne jest to, że ten model może być następcą Lumii 710. Jednak to póki co tylko moje gdybanie. Co ciekawe, Nokia chce postawić swoje “tanie dziecko” naprzeciw takich potęg jak iPhone 4S czy też Galaxy S3. Może się wydawać to trochę śmieszne, ale póki nie poznamy tego urządzenia, nie mamy możliwości faktycznego zestawienia takiej konkurencji.

Nie uważacie, że Nokia zbytnio nad wyraz wychwala swoje produkty? Pamiętajcie także, że to tylko plotka :).

źródło mobilitydigest.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.