Nowe marki pojawią się razem z Windows Phone Apollo

|

Już kiedyś pisaliśmy o możliwości pojawienia się nowych korporacji, które miałyby pojawić się razem z premierą Windows Phone “Apollo” pod koniec bieżącego roku. Wtedy wymieniliśmy dwóch nowych producentów, czyli: Lenovo i Asus. Ten pierwszy jeszcze dzisiaj potwierdził to, że pracuje nad smartphonem (smartphone’ami?) pracującymi pod kontrolą Windows Phone 8.

Jednak Lenovo i Asus to nie wszystkie firmy, które poważnie myślą nad inwestycją w ten segment rynku. Według Digitimes możemy spodziewać się jeszcze urządzeń sygnowanych logami takich producentów jak: HP, Dell, czy też Acer. Zaskakiwać może ta środkowa marka. Dell jeszcze nie tak dawno temu oficjalnie potwierdził swoją rezygnację z walki o klientów w świecie Windows Phone. A tu jednak takie zaskoczenie/nawrócenie :). Hewlett-Packard swego czasu również miało swój udział w życiu mobilnego systemu Microsoftu. Był to jednak jeszcze OS pod nazwą Windows Mobile. HP tworzyło typowe urządzenia dla biznesmenów, do pracy. Jak będą wyglądać urządzenia z Windows Phone? Zapewne podobnie. Mimo wszystko dalej nie ma żadnych pewnych informacji na temat LG, nie mówiąc już o Sony.

Premiera systemu “Apollo” spodziewana jest 20 czerwca, więc równo za 2 tygodnie, kiedy to ma mieć miejsce “Microsoft Developer Summit”. Jeżeli faktycznie wtedy dowiemy się czegoś nowego na temat Windows Phone 8 to istnieje też szansa zobaczyć pierwsze prototypy pracujące pod kontrolą tego systemu (pod warunkiem, że naprawdę obecne smartphone’y nie będą w stanie obsłużyć nowego systemu).

źródło: dailytimes.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.