Nokia szykuje falę tanich smartphone’ów z Windows Phone

|

Nokii bardzo zależy na tym, aby Windows Phone stał się bardziej popularny. Aby to się udało, Finowie na przeciw masie smartphone’ów z Androidem dostępnych za niskie kwoty w tanich abonamentach chcą wystawić flotę telefonów pokroju Lumii 610, której recenzje możecie przeczytać na naszym portalu.

Na dzisiejszej konferencji, CEO Nokii, pan Stephen Elop zapowiedział, że fińska marka będzie cały czas kontynuować misję zalania rynku tanimi smartphone’ami. Obecnie do tego celu Nokia stosowała głównie system Symbian lub po prostu platformę S40. Teraz do walki ma dołączyć Windows Phone. Pozwoli to na rozsławienie mobilnego systemu Microsoftu, ale tylko i wyłącznie pod jednym warunkiem: będzie on działał równie dobrze, co dotychczasowe modele z “mobilnymi okienkami” na pokładzie. Co prawda, Lumia 610 zdecydowanie zachęca do zakupu smartphone’ów z Windows Phone, ale Nokia zapowiedziała jeszcze tańsze modele. Być może w końcu ujrzymy tak długo wyczekiwane (niechętnie) urządzenia z wyświetlaczami o rozdzielczości niższej od obecnie tylko stosowanej WVGA (800x480px). To jeden z najpewniejszych elementów, na którym można oszczędzić. Jednak jest to tylko domysł. Co Finowie wymyślą? Przekonamy się zapewne niedługo. Wtedy też dowiemy się, czy “Tango” to był dobry krok Microsoftu.

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.