Nokia Lumia 900 z Windows Phone 7.8 + sytuacja Finów

|

Redaktorzy z Engadget uwiecznili na zdjęciu działanie systemu Windows Phone 7.8 na topowym modelu Nokii, czyli Lumii 900. Jak możecie zauważyć, ekran startowy jest identyczny, jak ten w “pełnoprawnym Apollo”.

Niestety, do rąk telefonu nikt dostać nie mógł, więc o obsłudze nic więcej się nie dowiemy. To zbyt wczesne buildy, aby Microsoft mógł śmiało dać do “wstępnych testów” swój najnowszy system – nie obyłoby się zapewne bez błędów, a tego korporacja z Redmond nie chce. Przy okazji Finowie zapewnili, że ich wszystkie słuchawki dostaną aktualizację do Windows Phone 7.8.

Jednak Nokia straciła wiele z indywidualności serii Lumia. Nokia Maps/Drive, rozbudowany aparat, teraz to wszystko będzie dostępne dla każdego posiadacza smartphone’a z Windows Phone. Czym, więc Nokia chce to zastąpić? Ano niestety obecnie nie ma żadnych konkretów, ale cały czas do Nokia Collections należą takie aplikacje jak: Nokia PlayTo, ContactShare czy też Nokia Music.

Przy okazji dzisiejszej premiery Windows Phone 8, Finowie zapowiedzieli także aktualizacje dla Lumii 710 i 800 datowaną na 27 czerwca. Niestety to jeszcze nie przedsmak “Apollo”, a długo oczekiwane “Tango” z funkcją udostępniania swojego łącza innym urządzeniom za pomocą WiFi. Innymi nowymi specjałami będą: Flip-To-Silence – obracamy telefon w celu wyciszenia dzwonka (zasłaniając czujnik zbliżeniowy) i Media Streaming.

Tak, więc obecnie zacierają się powolutku granice między Nokią,a  pozostałymi producentami smartphone’ów z Windows Phone. Myślicie, że po premierze “Apollo” Finowie znowu będą próbowali uciec konkurencji poprzez kolejne interesujące aplikacje?

źródło: Nokia Conversations, engadget.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.