Lumia 900 na polskim rynku [update]

|


Przyszłość aktualizacji do Windows Phone 8 nadal jest niepewna, ale jeśli jesteś zainteresowany większą wersją flagowca Nokii, to od kilku dni telefon jest dostępny w serwisie internetowym Allegro. Aukcji jest niewiele i cena w przedziale 2000-2500zł. Głównie są to telefony z Wielkiej Brytanii i Niemiec ponieważ urządzenie jest dostępne w tych krajach od dwóch tygodni.

W sieci Orange smartfon będzie dostępny za kilka dni i jak już wcześniej pisaliśmy, przez kilka tygodni tylko na wyłączność tego operatora. Podobnie postąpił brytyjski sklep Phones 4U, który posiada dwu tygodniową wyłączność na sprzedaż smartfona Nokii.

Dla przypomnienia, Lumia 900 niedawno zdobyła prestiżową nagrodę serwisu CNET – „Best of CES Awards 2012″ i zwyciężyła w kategorii na najlepszy smartfon pokonując Sony Xperia S, Motorola Droid 4, HTC Titan II na targach CES 2012. Trzy miesiące później zyskała uznanie wśród Amerykanów między innymi dzięki atrakcyjnej promocji sieci AT&T stając się prawdziwym hitem i zajmując pierwsze miejsca w rankingach sprzedaży internetowej.

Lumia 900 zdeklasowała także konkurencyjne smartfony w teście widoczności w słoneczne dni. Wcześniej Nokia obiecywała poprawę kwestii wyrazistości w warunkach mocnego nasłonecznienia i jak widać słowa dotrzymała. Nokia pokonała inne urządzenia z półki high-end: HTC One X, Samsung Galaxy S3, iPhone 4S.

Update

Cennik Lumia 900 w Orange:

http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/4530/4639135.pdf
http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/4530/4639133.pdf
http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/4530/4639134.pdf

źródło: własne, allegro.pl, orange.pl, phones4u.co.uk, att.com