Lenovo potwierdza trwające prace nad modelem z Apollo

|

Dzięki chińskim źródłom możemy być pewni, że do gry o klienta w świecie Windows Phone dołączy marka Lenovo. W naszym kraju znana jest ona jedynie jako producent laptopów, ale warto dodać, że w Chinach firma ta należy do czwórki największych korporacji produkujących telefony komórkowe. Bardzo dobrze także marka odnalazła się w Rosji i Indiach.

Na dzień dzisiejszy za wiele o smartphone’ie Lenovo z Windows Phone powiedzieć nie można. Jest tylko jedno pewne – taka słuchawka będzie, oczywiście z “Apollo”. Można, więc spodziewać się urządzenia z górnej półki. Tylko, czy taki telefon pojawi się w Europie to może być zagadką. Co ciekawe, Lenovo zapowiedziało zwiększenie sprzedaży mobilnych urządzeń (smartphone’ów) do liczby 18 milionów. Ten wynik chcą osiągnąć wypuszczając na rynki 40 (!) nowych modeli. To wszystko w tym roku… Oczywiście większość słuchawek z tej 40-stki będą oparte na mobilnym systemie Google, czyli Androidzie. Jednak Lenovo może na poważnie podejść do tematu Windows Phone i wypuścić kilka smartphone’ów z mobilnymi okienkami. Oczywiście nie myślcie, że 40 modeli słuchawek Lenovo to zupełnie różne urządzenia. Zapewne większość to będą te same urządzenia, ale przeznaczone na różne rynki (np.: Europa, Azja, Ameryka) i tym sposobem możemy wyliczyć 3x mniej telefonów.

Jednak jak to będzie naprawdę przekonamy się pod koniec roku, kiedy w końcu pojawi się wysyp nowych smartphone’ów z Windows Phone “Apollo”.

źródło: chinatechnews.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.