Intel otwiera się na Windows Phone i krytykuje cztery rdzenie z Androidem

|


Intel otwiera drzwi na potencjalne wsparcie smartfonów z systemem Microsoftu opartych na swoich układach x86. Póki co, Intel nie jest do końca przekonany w słuszność takiej inwestycji, mimo bliskiej współpracy z Microsoftem w przypadku komputerów PC i tabletów. Powodem jest oczywiście bardzo słaba sprzedaż telefonów z Windows Phone. Intel już wcześniej zainwestował w platformę Nokii o nazwie MeeGo, która przerodziła się w Tizen i znalazła już wsparcie ze strony Samsunga.

Głównym konkurentem Intela na rynku smartfonów są urządzenia z układami ARM. Qualcomm już zapowiedział swoje Snapdargony S4 w telefonach z najnowszą wersją systemu Microsoftu. Jeszcze w tym roku Intel zacznie produkcję energooszczędnych i wysokowydajnych układów Atom z modemem LTE, które będą wykonane w technologii 22nm, a w 2014 roku – 14nm.

Przy okazji, Intel twierdzi, że zastosowanie obecnych układów czterordzeniowych w urządzeniach z Androidem nie przynosi wymiernych korzyści. Wini za to producentów procesorów, którzy prowadzą wyścig na rdzenie, ale zapominają o wydajności i energooszczędności swoich układów.

źródło: computerworld.com, theinquirer.net