Dwuczęściowe telefony Microsoftu – nowy poziom pracy wielozadaniowej

|


Jakiś czas temu Microsoft zaprezentował swoją wizję telefonów przyszłości złożonych z dwóch części. Teraz Microsoft złożył wniosek patentowy na technologię produkcji urządzeń z dwoma ekranami, które działają niezależnie od siebie i każda część będzie mieć ekran dotykowy. Obie części można łatwo rozdzielić, ale będą w stanie komunikować się między sobą.

Funkcjonalność takich urządzeń będzie zależna od sposobu ich wykorzystania. Użytkownik będzie mógł połączyć dwa wyświetlacze w jeden duży ekran. Ponadto jeden z wyświetlaczy może pełnić funkcję dodatkowego ekranu, który umożliwia zarządzanie multimediami, a także pełnić rolę wirtualnej klawiatury. Obie części będą zawsze się ze sobą komunikować i jedna będzie “wiedziała” do czego jest wykorzystywana w danej chwili druga część. To ma być wielozadaniowość na urządzeniu przenośnym wyniesiona na zupełnie nowy poziom.

Projekt jest daleko przyszłościowy. Rozpatrywanie wniosku patentowego prawdopodobnie będzie trwać kilka lat. Jednak Microsoft ponownie przypomniał, że w swoim zespole ma kreatywnych wizjonerów, którzy po raz kolejny zadziwiają świat swoimi nowymi pomysłami.

źródło: unwiredview.com