Apollo nie dla modeli Mango, czekamy na Windows Phone 7.7?

|

Kolejne zamieszanie zostało wprowadzone w świecie Windows Phone. Obecnie wszyscy niecierpliwie czekają na aktualizację do Apollo. Jednak dzisiaj po raz kolejny pojawiają się nowe informacje na temat wsparcia dla takich smartphone’ów jak: Nokia Lumia 900 czy też HTC Titan.

Powołując się na (podobno) sprawdzone źródła pochodzące od Nokii i Microsoftu, niemiecki portal WinFuture niemal pewny swego stwierdza, że obecne urządzenia z Windows Phone nie mają szans na aktualizację do systemu “Apollo”. Dla tych wszystkich słuchawek, które obecnie znamy ma zostać przygotowany inny, specjalny system, który kryje się pod numerkiem 7.7 (lub 7.6). Microsoft (po raz kolejny podobno) tłumaczy ten ruch tym, że Windows Phone 8 nie będzie wspierał obecnie stosowanych podzespołów.

Mało tego, korporacja z Redmond uważa, że użytkownicy będą zadowoleni tego typu rozwiązaniem. Czy aby na pewno? Jeżeli następne słowa pochodzące od Microsftu się potwierdzą to tak. Te słowa mówią, że dla użytkowników numer nie będzie miał jakiegokolwiek znaczenia pod warunkiem, że oba systemy będą równie funkcjonalne. W takim wypadku możemy cieszyć się, że producent systemu Windows Phone w ogóle nie zapomniał o modelach Mango, ale też trochę szkoda, że po niecałym roku urządzenia przestają być w pełni wspierane. Według powyższego, smartphone’y pierwszej generacji oficjalnie zakończyły swój byt dla Microsoftu. Nie ma też informacji na temat modeli “Tango”, ale zapewne rozwiązanie będzie podobne, co w przypadku “Mango-phone’ów”.

Jednak to kolejna wersja wydarzeń na temat wsparcia obecnych urządzeń, a tych było już bardzo wiele. Do ostatniego kwartału roku pozostało wiele miesięcy i dni, a przez ten czas możemy poznać jeszcze przynajmniej kilkanaście możliwości na aktualizacje oprogramowania dla wszystkich smartphone’ów z Windows Phone. Powyższa jest najświeższa, ale za kilka dni równie dobrze możemy się z niej śmiać, gdyby Microsoft ją zdementował :).

źródło: winfuture.de


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.