3D Nokia Maps zastąpi Bing Maps i Skype połączony z systemem w Apollo

|

Windows Phone “Apollo” ma być rewolucją. Przede wszystkim wprowadza do świata “mobilnych okienek” znacznie wydajniejsze podzespoły z wielordzeniowymi procesorami na czele. Jednak sprzęt to nie wszystko. Jak ostatnio mogliście przeczytać: system wcale nie potrzebuje wielu rdzeni w procesorze. To jedna z pierwszych ciekawszych informacji odnośnie nowinek związanych z Windows Phone 8.

Kolejną nowinką z całą pewnością jest informacja o likwidacji programu Microsoftu, dzięki któremu mogliśmy się dowiedzieć gdzie jesteśmy (Bing Maps) na rzecz aplikacji od Nokii (3D Nokia Maps). Niezależnie od producenta słuchawki z Windows Phone będziemy mogli skorzystać z bezpłatnej nawigacji 3D pochodzącej od fińskiej marki. Obecnie jest to tylko i wyłącznie domena Lumii. Co ciekawsze, ta nawigacja będzie działać w pełni offline, co oznacza, że użytkownicy nie będą narażeni na jakiekolwiek wydatki (nie licząc aGPS). Jeżeli wcześniej żaden konkurencyjny system nie wprowadzi takiej nawigacji to Microsoft śmiało będzie mógł pochwalić się, że Windows Phone jest pierwszym OS’em, który na każdym urządzeniu ma dostępny w pełni bezpłatny program do nawigowania (i to w 3D). Jak dobrze wiemy, produkt Nokii jakościowo jest bardzo dobry i mało który posiadacz Lumii decyduje się na kupno np.: Navigona. To może oznaczać, że deweloperzy “zewnętrznych” programów do nawigacji mogą dostać po kieszeni.

Na koniec coś, co było niemalże pewne od zatwierdzenia kupna Skype przez Microsoft. Wszyscy byli pewni, że korporacja z Redmond połączy wszystkie pozostałe produkty ze swoim komunikatorem. I tak oto można się spodziewać, że Windows 8, Xbox i właśnie Windows Phone 8 będą miały zintegrowany dostęp do Skype. W przypadku “mobilnych kafelek” współpraca ma opierać się na podobnych zasadach jak synchronizacja z Facebookiem, czyli wszystkie kontakty w jednym kafelku, a komunikacja będzie odbywać się podobnie jak normalne rozmowy telefoniczne (z wiadomościami).

Te wiadomości mogą cieszyć. Dzięki tym dwóm akcentom Windows Phone zdecydowanie zyska w oczach. A to na pewno nie wszystko, co Microsoft szykuje dla swoich nowych potencjalnych klientów :).

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.