180 państw z dostępem do Marketplace razem z Windows Phone 8

|

Windows Phone 8 i urządzenia związane z tym systemem już za kilka miesięcy pojawią się na rynku. Razem z nimi, do gry wejdą nowe aplikacje, znacznie bardziej wymagające i rozbudowane. To wszystko oczywiście dzięki dużo bardziej wydajnym podzespołom.  Microsoft jednak nie poprzestaje na tym i pozwoli deweloperom wystawić swoje gry i programy na sprzedaż w 180 państwach.

Obecnie Marketplace Windows Phone dostępny jest w 63 krajach, a więc razem z Windows Phone 8, liczba państw (prawie) potroi się. To zdecydowany skok. Oprócz rozszerzenia marketu, Microsoft postanowił otworzyć App Hub dla kolejnych nacji. Wszystko doskonale przedstawia poniższa tabela:

Ilość państw, które obecnie mogą korzystać z App Hub to 38, a finalna liczba przy premierze Windows Phone 8 to – tak samo jak w przypadku Marketplace – 180. Znaczny rozwój i postęp.

Takie rozszerzenie pozwoli wielokrotnie zwiększyć ilość aplikacji w markecie. Dzisiejsze (nieco) ponad 100 tys. gier i programów po premierze “Apollo” nie będzie już na nikim robić wrażenia.

źródło: windowsteamblog.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.