Windows Phone szybszy od iPhone 4S dzięki Turbo Camera

|

Autor aplikacji Turbo Camera zapewnia nas, że nasze urządzenie wyposażone w system Windows Phone wykona więcej zdjęć niż najnowszy smartphone od firmy Apple. 30 zdjęć na sekundę to naprawdę dobry wynik i powinno zrobić wrażenie nawet dla wymagających użytkowników.

Liczba MPx w telefonie nie jest już tak ważna jak kiedyś. Teraz użytkownicy zaczęli zwracać uwagę na to, aby ich smartphone mógł jak najszybciej wykonać zdjęcia. Oczywiście wielu z Was zapewne czeka z niecierpliwością na smartphone od firmy Nokia wyposażone w technologię PureView ,która pozwoli na wykonywanie zdjęcć w rozdzielczości 41MPx. Ta technologia zapewne zawita na platformę Windows Phone wraz z wydaniem największej aktualizacji znanej nam pod nazwą „Apollo”.

Aplikacja Turbo Camera zaskoczyła mnie jak najbardziej pozytywnie. Już sam fakt, że aplikacja jest w pełni darmowa jest godne podziwu dla autora. Jakość oraz szybkość wykonywanych zdjęć robi bardzo duże wrażenie. Nim zdążymy się zorientować, program wykona dla nas w ciągu zaledwie dwóch sekund aż 50 zdjęć. Wszystkie zdjęcia są oczywiście w przyzwoitej jakości. Wybrane bądź wszystkie zdjęcia możemy w łatwy sposób zapisać na naszym urządzeniu, a nawet stworzyć z nich animacje gif z poziomu aplikacji.

Podczas użytkowania aplikacji zdążymy się szybko zorientować, że rozdzielczość oraz jakość zdjęcia ma znaczący wpływ na szybkość jego wykonania. Przy ustawieniu najlepszej jakości wykonywanych zdjęć, program wykona zaledwie 1 zdjęcie na sekundę. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, gdyż posiada bardzo intuicyjne menu. W opcjach możemy ustalić ilość wykonywanych zdjęć, samowyzwalacz oraz włączyć lampę błyskową. Jeżeli nasz telefon posiada przednią kamerę to bez problemu możemy ją przełączyć w aplikacji.

Aplikacje znajdziemy jak wspomniałem wcześniej za darmo w Marketplace.