Windows Phone 8 i nowe modele Nokii w WP Bench

|

WP Bench to program, z którego można się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy. Między innymi (jak sama nazwa wskazuje) pozwala na przetestowanie naszego smartphone’a pod kątem wydajności i zestawienia go z innymi urządzeniami z Windows Phone. Umożliwia także sprawdzenie wytrzymałości baterii w pełnym “stresie” (100% wykorzystywanie urządzenia do kompletnego rozładowania). Możemy także dzięki tej aplikacji zobaczyć jak wygląda pełna paleta kolorów na naszym wyświetlaczu (i porównać go z innymi jeżeli jakiś mamy koło siebie). Dostępny jest w dwóch wersjach: darmowej i płatnej. Zainteresowani testowaniem swojego telefonu mogą pobrać aplikację z Marketplace: http://www.windowsphone.com/en-GB/apps/962a9521-952c-41e0-8763-25af86bc8937

WP Bench jeszcze jednak prowadzi drobne statystyki, dzięki którym właśnie możemy dowiedzieć się o nowych urządzeniach, prototypach wręcz, na których została uruchomiona wspomniana aplikacja. Razem z modelem rejestrowany jest także build (wersja systemu) i w tej kwestii również odnotowano “coś nowego”. Na screenie możecie zauważyć dwa nowe modele Nokii o tajemniczych nazwach PureLambda oraz Phi. Oba działały pod kontrolą Windows Phone “Apollo”, ale były to różne buildy. Pierwszy działał pod kontrolą nowszego systemu, którego wersję oznaczono numerkiem: 8.0.9842. Model Phi z kolei był obsługiwany przez system 8.0.9698.0.

Już 20 czerwca będziemy mogli poznać bliżej najnowszy system Microsoftu, kiedy to spodziewana jest prezentacja “Apollo”. Wtedy oczywiście nie poznamy wspomnianych modeli Nokii. Na to musimy poczekać przynajmniej do ostatniego kwartału bieżącego roku. Razem z premierą Windows Phone 8 możemy spodziewać się wysypu nowych smartphone’ów z najwyższej półki. Jednak czasu nie przyspieszymy, musimy czekać, a obecnie możemy liczyć tylko na takie drobne wycieki jak ten omawiany z WP Bench.

Tak, więc podsumowując. Szykują się dwie nowe Lumie, zapewne z najwyższej półki. Jeżeli ich projekty nie zostaną anulowane to spotkamy się z tymi smartphone’ami już pod koniec roku.

źródło: własne, phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.