Smartphone’y z Windows Phone 8 testowane w Australii

|

Do premiery Windows Phone 8 “Apollo” jeszcze zostało trochę czasu. Pierwsze urządzenia z tym systemem mają pojawić się pod koniec roku, ale sam system będziemy mogli poznać już 20 czerwca.

Jednak czasu jeszcze trochę jest, a “Apollo” ma być tą wersją systemu, która wprowadzi rewolucje w świecie “mobilnych okienek”, gdyż poznamy smartphone’y z bardzo dobrymi podzespołami. Mimo, że Microsoft bardzo dobrze chroni wszelkie informacje na temat prac nad tym systemem, czy też nad możliwością aktualizacji obecnych urządzeń do Windows Phone 8 to Australijczykom udało się dowiedzieć, że w ich kraju obecnie testowane są nowe słuchawki z “Apollo” na pokładzie. Żadnych konkretów co prawda nie ma, ale wiadomo, że są to modele trzech czołowych (obecnie) marek (w kwestii Windows Phone), czyli: Nokia, Samsung i HTC.

O ile o tych drugich zbyt wiele powiedzieć nie można to słuchawka Nokii kontynuuje dobrze znaną obecnie linię smartphone’ów opakowanych w obudowę z poliwęglanu. Oznacza to, że następne topowe modele Finów zapewne nie będą znacznie się różnić w stosunku do Lumii 800/900. Czy to dobrze? Swego czasu HTC było za tego typu zagrania ganione. To samo może czekać Nokię jeżeli faktycznie w kółko będą powielać to samo. Pamiętajmy, że w dosyć starym wywiadzie, jeden z głównych designerów Nokii wspominał o delikatnych zmianach w projektowaniu nowych Lumii.

Nie ma żadnych informacji o LG, a ta korporacja wspominała o zaprzestaniu produkcji nowych urządzeń z Windows Phone 7, ale nigdzie oficjalnie nie powiedziano, że nie biorą pod uwagę tworzenia smartphone’ów z Windows Phone 8. Czyżby faktycznie miało zabraknąć Koreańczyków w świecie mobilnego systemu Microsoftu?

źródło: wpdownunder.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.