Przyszłe smartfony Lumia będą wodoodporne

|


Czy chcielibyście aby kropla wody spływała po waszym smartfonie jak po liściu? Laboratorium Nokia Research Center w Cambridge pracuje nad zastosowaniem nanotechnologii jako środka wodoodpornego. To, co do tej pory opracowali zapowiada się obiecująco zwłaszcza przy produkcji jednobryłowców.

Smartfony będą pokryte hydrofobową powłoką, która wykazuje skłonność cząsteczek chemicznych do odpychania od siebie cząsteczek wody. Informację potwierdził Conor Pierce – wiceszef Nokii w Europie Zachodniej – podczas premiery Lumii 610 w Wielkiej Brytanii:

To, co się dzieje z kroplą wody spadającą na liść lotosu zaskakuje naukowców od pokoleń, ale nasz zespół w Cambridge w Wielkiej Brytanii znalazł rozwiązanie. Nanotechnologia pozwala nam to zrobić. Technologia hydrofobowa sprawia, że woda odbija się od powierzchni i spływa po urządzeniu pozostawiając je suchym. To jest magia. To jest to, co zamierzamy wprowadzić na rynek.

Pomysł jest bardzo optymistyczny i technologia robi wrażenie w przeciwieństwie do obecnych wodoodpornych telefonów, których zewnętrzna powłoka utrzymuje wodę.

źródło: softpedia.com