Metro UI w Windows Phone 8

|


Z wielokrotnych zapowiedzi Microsoftu wynika, że integracja pomiędzy systemami Windows 8 oraz Windows Phone 8 będzie bardzo mocna. Oba systemy będą miały wspólne API dla programistów, wspólne jądro, wspólne konto live, synchronizację ustawień. Dnia 20-go czerwca odbędzie się konferencja Windows Phone Developer Summit na której zostanie po raz pierwszy zaprezentowany Windows Phone 8.

W sieci pojawił się ciekawy koncept jakiegoś fana WP, który przedstawia interfejs Metro w Windows Phone 8. Pulpity można przewijać w poziomie podobnie jak w Windows 8 czy też Androidzie. Pomysł zapewne powstał na podstawie wcześniej wspomnianej silnej integracji między obydwoma systemami w wersji desktopowej oraz na smartfony.

Pierwsze smartfony z WP8 będą miały swój debiut w sklepach w czwartym kwartale bieżącego roku. Wiadomo już, że będą co najmniej dwie nowe Nokie z WP8, a ich obecne nazwy kodowe to Prodigy i AC/DC. Swoją premierę będą miały na tegorocznym Nokia World, które odbędzie się w dniach 25-26 września w Helsinkach. Z kolei HTC ma zorganizować w tym samym czasie swoją konferencję w Londynie na której także zaprezentuje swoje nowe telefony z WP8.

źródło: nokia.com, neowin.net