Focus 2 (nie Mandel) – tani smartphone z LTE

|

Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o tym, że Samsung czeka na wydanie Windows Phone 8 i wtedy dopiero pokaże nowe modele z tym systemem. Pokazywaliśmy domniemane zdjęcia modelu Mandel, którego projekt został anulowany. Dzisiaj okazało się, że nie były to zdjęci high-endowego modelu przeznaczonego do walki z Lumią 900 i Titanem II. Jest to po prostu Focus II, smartphone, który bardziej celuje w grono odbiorców potrzebujących tańszego urządzenia obsługującego sieci LTE.

Nowy model Samsunga, przygotowany specjalnie dla AT&T nie różni się zbytnio w stosunku do poprzednika, który swój wiek już ma. Focus pierwszej odsłony pochodzi z partii urządzeń pierwszej generacji, więc swą premierę miał w listopadzie 2010 roku. Półtora roku później zaprezentowany Focus 2 zbytnio nie został ulepszony, ale jednak coś tam Samsung pozmieniał. I tak oto wygląda specyfikacja najnowszego dziecka Koreańczyków:

  • Wymiary: 117×60.4×10.9 mm
  • Waga: 122g
  • Wyświetlacz: 4 cale, WVGA (800x480px) SAMOLED
  • Aparat: 5MPx (z doświetleniem LED – tył + filmy 720p), VGA (przód)
  • Wewnętrzna pamięć: 8GB
  • Procesor z zegarem ustawionym na 1,4GHz
  • Bateria o pojemności 1750mAh

W stosunku do poprzednika dodano kamerkę do wideorozmów oraz zmieniono procesor na szybszy (zapewne GPU także zmieniono na Adreno 205). Wydajność ogólna telefonu także wzrosła, co może potwierdzić zmienione GPU – wynik w WPBench wynosi 89.56 (poprzednik: 59.74). Patrząc na amerykańskie wersje to nowszy model został pozbawiony slotu na karty pamięci. Focus 2 jest także nieco mniejszy, ale grubszy (wymiarowo o 1mm) i cięższy (o blisko 3g). Oczywiście też poprzednik nie posiada modułu LTE.

Jak na nowy model (następce) wiele nie zmieniono. Można też powiedzieć, że klasowo telefon poszedł w dół. W końcu Focus w momencie premiery należał do topowych urządzeń. A następca? Znajdzie się na półce cenowej/klasowej razem z Lumią 710. Jednak pamiętajmy, że cały czas czekamy na nowego Focusa S, który teoretycznie ma być odpowiednikiem niedawno zaprezentowanego Samsunga Galaxy S III. Tylko, że na to przyjdzie pora.

A Wy co sądzicie o nowym dziecku Samsunga? Godny następca Focusa (u nas Omnii 7)?

źródło: windowsteamblog.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.