Czy tak będzie wyglądał Windows Phone 8?

|

wp8

Trzy dni temu świat obiegły szkice przedstawiające rzekomy interfejs systemu Windows Phone 8. Stało się to za sprawą portalu Insideris.com którego twórcy otrzymali od anonimowej osoby emaila zawierającego szkice. Było to o tyle dziwne, że nigdy wcześniej w żadnym przecieku nie pojawiły się żadne konkretne informacje odnośnie wyglądu nowych mobilnych okienek.

szkicwp8Dzisiaj ekipa portalu WinSource.com pokusiła się o wyrenderowanie szkiców dzięki czemu możemy zobaczyć, jak na prawdę może wyglądać Windows Phone 8.

wp8kategoriePierwszą zmianą, która rzuca się w oczy to kategorie na które są podzielone kafelki na ekranie głównym.

wp8tasklistPrzełączanie aplikacji zostało zmodyfikowane o pasek ulubionych aplikacji (zapewne można je przypiąć do listy), zamykanie aplikacji, blokadę aplikacji (nie wiadomo czy blokada polega na zatrzymaniu aplikacji na wierzchu czy zapobiega zamykaniu aplikacji) oraz ikony szybkiego dostępu do Wi-Fi, 3G, blokady ekranu i poziomu naładowania baterii. Dodatkowo na samym dole widoczne jest bieżące zużycie pakietu internetowego i procentowy stan naładowania baterii.

wp8volumeWreszcie system będzie posiadał różne poziomy głośności. Zgodnie ze szkicem – będzie osobny poziom do rozmów, multimediów oraz dzwonka. Dodatkowo pasek z poziomami głośności doczekał się ikonek z powiadomieniami o nieodebranych połączeniach i nieprzeczytanych wiadomościach. Coś w rodzaju mini centrum powiadomień.

wp8foldersKafelki będzie można pogrupować w folderach. Po wybraniu jednego z nich będzie można przewijać listę dostępnych kafelków w poziomie. Na chwilę obecną podobne rozwiązanie jest dostępne jedynie przez zewnętrzny program i wymaga w pełni odblokowanego urządzenia.

szkicwp8categoriesLista aplikacji będzie podzielona na kategorie lub alfabetycznie (tak jak do tej pory). Zapewne podział na kategorie będzie połączony z kategoriami na ekranie głównym.

szkicwp8lockmapNa ekranie blokady będzie dostępne nasze aktualne położenie na mapie. Rozwiązanie może okazać się ryzykowne bo może wymagać dużej ilości energii – w tle będzie co jakiś czas aktualizowana pozycja więc GPS będzie aktywowany bez naszej wiedzy co może (ale nie musi jeśli Microsoft sensownie to rozwiąże) wpłynąć na zużycie baterii.

Na chwilę obecną nie można potwierdzić autentyczności szkiców – każdy z nas mógłby takie stworzyć i wysłać do pierwszego lepszego portalu. Jednak z uwagi na fakt, że w Windows Phone 8 ma się pojawić oddzielna kontrola głośności jest duże prawdopodobieństwo, że przeciek jest prawdziwy. Tak więc zmiany idą w dobrym kierunku.

źródło: winsource.com, insideris.com


Autor: Andrzej Stolarczyk

Haters gonna hate. But fuck them.