Urządzenia odblokowane metodą ChevronWP7 zostaną zablokowane!

|

Pamiętacie jeszcze, czym był projekt ChevronWP7? Umożliwiał on odblokowywanie wszystkich telefonów z Windows Phone bez znacznej ingerencji w oprogramowanie, wszystko zgodnie z umowami z Microsoftem itd. Celem było umożliwienie instalowania aplikacji dla osób, którzy nie chcą wydawać spore pieniądze na wiązanie się z programami Microsoftu. Razem z końcem 2011 roku, autorzy projektu zamknęli zgłoszenia i ogłosili, że to już koniec możliwości odblokowywania smartphone`ów tym sposobem.

Jednak wtedy nikt się nie spodziewał, że Microsoft postanowi odblokowane urządzenia… Ponownie zablokować. Wszyscy, którzy wykupili 1 z 10 000 tokenów i go wykorzystali, mogą się spodziewać, że w ciągu 120 dni (licząc od wczoraj) ich smartphone`y z Windows Phone zostaną ponownie zablokowane. Oczywiście pieniądze, które zostały wydane na token nie zostaną zwrócone (1 token kosztował 9$). Niezbyt ciekawa zagrywka. Wcześniej nikt nie wiedział, że taki numer którakolwiek ze stron może wymyślić.

Ale, żeby nie było tak źle to osoby, które wykupiły token mają możliwość uzyskania dostępu do App Hub zupełnie bezpłatnie. Ciekawa rekompensata, ale należy się spieszyć. Należy to zrobić w ciągu 60 dni.

Jednak teraz wykupowanie możliwości (m.in.) odblokowania telefonu wydaje się bezsensowne, gdyż można bezpłatnie uzyskać Interop Unlock przy użyciu tylko kabla. Od dawna mają taką możliwość modele Windows Phone 1. generacji. Od jakiegoś czasu trwają prace nad odblokowaniem HTC 2. generacji (Radar, Titan). A wczoraj mogliście przeczytać o pomyślnym złamaniu Lumii. Tak, więc to tylko kwestia czasu, a wszystkie smartphone`y z mobilnym systemem Microsoftu uzyskają prosty sposób na instalację aplikacji spoza marketu.

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.