Smartphone Beta Test – Nokia kontra Apple i Google

|

Dotychczas Nokia promując system – w który zarówno Finowie, jak i Microsoft pompują ogromne pieniądze w Windows Phone – skupiała się na jednym, czyli uwydatnianiu zalet “mobilnych okienek”. Teraz to się jednak zmieni. Wystartowała nowa strona internetowa – smartphonebetatest.com – która dobitnie pokazuje, co jest jej celem, czyli zniszczenie przeciwnika.

Obecnie możemy na niej znaleźć niewiele: pozasłaniane loga (oczywistością jest, że za “zamazaniami” znajduje się m.in. znaczek Nokii), krótki materiał wideo z centrum monitoringu, na którym wyczekuje początku pewien pan (Chris Parnell – aktor, komik) oraz 3 filmiki zamieszczone w serwisie YouTube, na których wyraźnie oczerniana jest marka Apple.

Pierwszy z nich:

Skupia się na (swego czasu) bardzo poważnym problemie iPhone`ów (4) polegający na traceniu zasięgu przy niewłaściwym trzymaniu telefonu.

Kolejny:

To już cios w kierunku Retiny. Mimo bardzo dobrych parametrów autorzy filmiku zwracają uwagę na kiepską czytelność wyświetlacza w ostrym słońcu.

I ostatni:

Każdy bardzo dobrze wie, że smartphone`y Apple do delikatnych nie należą. Na to też zwrócono uwagę, w bardzo ostry sposób.

Oczywiście wszystkie trzy filmy nie mówią wprost o jaki telefon i markę chodzi, ale jeżeli ktoś myśli inaczej, czyli, że to nie jest broń wycelowana w Apple to się bardzo, ale to bardzo myli. Google zapewne też zostanie skrytykowane, ale to już po oficjalnym wystartowaniu projektu. Czas, który Nokia wyznaczyła na rozpoczęcie ostrej krytyki jest również odliczany na stronie. Pozostaje nam czekać jeszcze nieco ponad 4 dni i zobaczymy, co takiego Finowie postanowili jeszcze wykorzystać przeciwko konkurencji. Tak mocnej zagrywki raczej nikt się nie spodziewał. Jednak to Ameryka – tam wszystko można :).

Wszystko bardzo się wiąże z oficjalną premierą Lumii 900 na amerykańskim rynku, w sieci AT&T, bo właśnie za te 4 dni Amerykanie będą mogli kupić Nokię zaprezentowaną na targach MWC. Krytyka najpoważniejszego konkurenta (iPhone`a) połączona z zaznaczeniem zalet nowej Lumii – taki jest cel Finów. Czy im to się uda? Zobaczymy za nieco ponad 4 dni. Ciekawe również, jak rozwinie się sama strona smartphonebetatest.com.

źródło: smartphonebetatest.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.