Samsung szykuje 3 nowe modele z Windows Phone na 2012 rok

|

Obecnie jedynie Nokia stwarza pozory bycia zainteresowanym systemem Windows Phone. Nie ma się, czemu dziwić – innego wyboru nie ma. Później mamy HTC, które także nie odpuszcza do końca mobilnego systemu Microsoftu. A dalej jest właśnie Samsung, który od długiego czasu trzyma swoich klientów w niepewności, bo to już mija wiele miesięcy odkąd nic ciekawego nie pokazali, a rynek europejski wciąż nie ma żadnego godnego przedstawiciela z wyższej półki sygnowanego logiem koreańskiej marki.

Mimo wszystko Samsung nie zapomina  o Windows Phone i najprawdopodobniej w bieżącym roku zaprezentuje 3 nowe słuchawki, które będziemy mogli obsługiwać poprzez interfejs MetroUI. Jednym z nim bardzo możliwe, że będzie już długo omawiany model Mandel, czyli LTE, minimum 4,3 calowy wyświetlacz, potencjalny konkurent dla Lumii 900 i Titana II. Kolejne dwa to zapewne modele, które zostaną zaprezentowane podobnie jak Omnia W i Focus S pół roku temu (razem z premierą “Mango”). Tylko w tym wypadku premiera będzie “Apollo”. Czyżby dwa nowe topowe modele? Być może przeznaczone na różne rynki, amerykański i europejski.

Zastanawia jednak fakt Mandela – jeżeli ma to być konkurent dla wspomnianej Nokii i HTC to Samsung ma już baaardzo duże opóźnienie. Ci, co czekali na koreański model z LTE z pewnością zdążyli się już rozmyślić i zainteresować jednym z obecnych urządzeń wspierający (obecnie) najszybszą mobilną metodę bezprzewodową łączności z Internetem. Możliwe, że Samsung w ogóle porzucił już ten projekt, a tym trzecim modelem może być chociażby tani low-end pokroju Nokii Lumii 610 lub ZTE Orbit. Czas pokaże, co Koreańczycy pokażą :)

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.