Paradoks informacji o aktualizacji do Windows Phone Apollo

|


Premiera nowej odsłony systemu Windows Phone odbędzie się jesienią tego roku jednak już w tej chwili panuje duży zamęt odnośnie aktualizacji obecnych smartfonów z Mango do nowej wersji umownie zwanej Apollo. Wciąż nie wiemy czy na 100% wszystkie obecne telefony otrzymają update gdyż Microsoft nadal w tej sprawie milczy. Z logicznego punktu widzenia i założeń giganta z Redmond nie powinno być ku temu żadnych przeszkód.

Zachodnie branżowe portale raczą nas ostatnio sprzecznymi informacjami odnośnie ww. aktualizacji. Wariant optymistyczny wygłosił Nuno Silva – jeden z krzewicieli platformy Windows Phone. Twierdzi, że nawet staruszek Samsung Omnia 7 otrzyma nową wersję systemu. Z kolei zdaniem znanej blogerki Mary Joe Foley, żaden obecny telefon z Mango nie otrzyma aktualizacji do wersji Apollo.

Czas pokaże jak będzie i które spekulacje się potwierdzą. Microsoft chce bezsprzecznie być liderem jeśli chodzi o wsparcie klienta, a jedynym konkurentem pozostanie Apple, który także aktualizuje swoje starsze urządzenia. Wątpliwym jest, żeby Microsoft zaczął stosować taktykę Google, czyli kompletny brak wsparcia i wpuszczanie w maliny nabywców systemu Android.

źródło: thenextweb.com, zdnet.com