Okienkowy Przegląd Marketplace [11.04.2012]

|

Witamy w kolejnej edycji OPM. Od razu przepraszamy za opóźnienia, ale święta wszystkich rozleniwiły i dopiero dzisiaj jesteśmy w stanie zaproponować Wam następne gry i programy, które możecie pobrać na swoje smartphone`y wyposażone w system Windows Phone. A w dzisiejszej siódemce znalazły się programy, które pozwolą Wam przerobić wybrane zdjęcia/grafiki z poziomu telefonu, coś dla fanów książek oraz coś idealnie przeznaczonego na po święta, na wrócenie do odpowiedniej formy fizycznej po wielkich świątecznych “posiłkach” :). A w ramach rozrywki zaproponujemy Wam grę przygotowaną przez polskiego dewelopera (“sporego”), poskaczemy małym potworkiem oraz przypomnimy sobie konsolę, która królowała blisko dwie dekady temu. Dla posiadaczy w pełni odblokowanych słuchawek zaproponujemy wiele modyfikacji za pomocą jednej aplikacji. Oczywiście – jak zawsze – czekamy na Wasze propozycje, opinie, komentarze i uwagi w odpowiednim wątku na forum: Klik! Zapraszamy!

  1. vNES;
  2. Funny Jump;
  3. Serce i Rozum;
  4. Legimi – polecił: to_ja;
  5. Fantasia Painter – polecił: to_ja;
  6. 6 Week Training – polecił: Andrew;
  7. WPH Tweak.

Artykuł przygotowali Łukasz Pająk (Pewek) i Rafał Perski (Bones).

 

1. VNES – jeżeli jesteście stałymi czytelnikami naszego portalu to na pewno już wiecie o co chodzi. Osoby, które pominęły ten artykuł to zapraszamy do przeczytania go. W skrócie rzecz biorąc to jest to bardziej aplikacja niż gra, a wręcz emulator pozwalający uruchomić gry, które królowały wiele lat temu na konsolach (głównie podróbkach) Nintendo. Program potrafi dostosować się do odpowiedniej generacji telefonu, wymagań gry i znacznie więcej tak, więc płynność rozrywki z pewnością nie zostanie zakłócona. Możemy wgrać dowolnie wybrane przez nasz gry, co pozwala zanurzyć się po raz kolejny w takich hitach jak chociażby Contra.

Emulator do pobrania:

wersja darmowa: http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/3d8e51b8-1884-4aa7-bb2c-2eda47745a27

wersja płatna: http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/11ff7758-04ea-42d9-b012-55f90de82b10

 

2. Funny Jump – To darmowa gra, która tak szybko się nie nudzi. Zawsze mamy chęć rywalizacji i chcemy pobić jak najlepszy rekord, czy znaleźć się na liście rekordów w trybie online. W tej grze mamy za zadanie przeprowadzić śmiesznego potworka w postaci kuli do swojej krainy. Natomiast po drodze napotyka się o różne przeszkody i nigdy nie trafia do swojego celu. W grze mamy dwa tryby: klasyczny gdzie tylko skaczemy i praktycznie nic się nie dzieje oraz halloween gdzie możemy zdobyć ulepszenia, które nas powiększają albo pomniejszają. W tym trybie gry przy trzecim podejściu zdobyłem 25tys punktów, więc nie jest to takie trudne.

Gra do pobrania (darmowa): http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/b61288ac-9619-480e-8980-414bcf392838

 

3.  Serce i Rozum. To jest właśnie ta gra, co została zapowiedziana, że pochodzi od polskiego dewelopera (a raczej zleceni wyszło z naszego kraju). I to nie byle jakiego, bo jak łatwo się domyślić po nazwie, w grze uczestniczą postacie bardzo popularnych reklam Telekomunikacji Polskiej (niedługo Orange). Naszym zadaniem jest przeprowadzenie głównych bohaterów do wyjścia przez wiele poziomów. Oczywiście każda postać może wykonywać tylko przystosowane pod siebie akcje (np.: tylko Rozum może obsłużyć komputer). Wszystko jest w polskiej wersji językowej (także odgłosy charakterów). Jedyne, do czego można się doczepić to sterowanie. Mogłoby być bardziej precyzyjne.

Gra do pobrania (darmowa): http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/ffd8b29f-dcf8-4a62-ac2e-ad6a64179cba

 

4. Legimi – to chyba najlepszy czytnik e-booków dostępny w naszym polskim marketplace w pełni po polsku i w pełni darmowy. Legimi posiada bardzo dużą bazę danych książek oraz czasopism, i na pewno każdy mol książkowy znajdzie coś dla siebie. Z poziomu naszego telefonu mamy możliwość zakupu płatnych jak i darmowych publikacji, zmieniać krój czcionki oraz jej rozmiar, zapisywać strony zakładką czy same cytaty oraz podzielić się nimi na facebooku. Czytać możemy poziomo lub pionowo rano i wieczorem ponieważ aplikacja została wyposażona w tryb nocny. Aplikacja oczywiście zapamiętuje ostatnio czytaną stronę. Więc jeżeli chcecie coś poczytać to tylko na urządzeniu z Windows Phone i koniecznie z Legimi!

Aplikacja do pobrania (darmowa):  http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/dc59e6b2-684e-421f-9613-b5875a1a086d

 

5. Fantasia Painter – to jedna z najbardziej zaawansowanych aplikacji do obróbki grafiki dostępna w marketplace. Za pomocą tego cuda naprawdę można zrobić wiele modyfikacji, które widać zresztą na screenach poniżej. Aplikacja jest dostępna w darmowej jak i płatnej wersji. Darmowa wersja tej aplikacji jest w pełni funkcjonalna i można wiele nią zrobić. Mamy dostęp do wielu pędzli oraz efektów, dzięki czemu można wiele zdziałać tą aplikacją. Sam nie znam się na grafice za bardzo, ale na pewno niejeden grafik chciałby coś stworzyć, gdyby tylko posiadał urządzenie z Windows Phone.

Aplikacja do pobrania:

wersja darmowa: http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/bfb9c8f3-1c4e-e011-854c-00237de2db9e

wersja płatna (6,99 zł): http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/1e2ccc81-d2f9-df11-9264-00237de2db9e

 

6. 6 Week Training. Aplikacja idealna na poświąteczne przejedzenie. Pozwoli nam zrzucić zbędne dodatkowe kilogramy poprzez układanie prostego treningu ćwiczeń. Aplikacja wzoruje się na naszych obecnych możliwościach i sugeruje ile konkretnie powtórzeń powinniśmy zrobić, aby jak najefektywniej (nie przesilając mięśni) ćwiczyć. Ćwiczenia, jakie program “obsługuje” to m.in.: pompki, brzuszki, podciąganie się na drążku, czy też przysiady. Jest też opcja “Super Set”, która pozwala połączyć wszystkie ćwiczenia w jeden zestaw treningowy. Naprawdę ciekawa propozycja dla osób, które same nie są w stanie rozłożyć swojego planu treningowego.

Aplikacja do pobrania (darmowa): http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/361aeae0-4a82-e011-986b-78e7d1fa76f8

 

7. WPH Tweak – To aplikacja Homebrew, dzięki której w szybki sposób zmodyfikujemy nasz całkowicie odblokowany telefon. W tej aplikacji możemy wyłączyć usypanie aplikacji, gdy zostanie ona zminimalizowana, ukryć zegarek, włączyć 32bit kolory, zmienić marketplace (nie zalecam, ponieważ może zablokować wam marketplace i wszystkie aplikacje z niego pobrane), włączyć konto gold w usłudze Xboxlive na telefonie, dzięki temu mamy możliwość wysyłania prywatnych wiadomości do naszych znajomych oraz wiele innych modyfikacji. Sami więc przetestujcie tą aplikacje jeżeli posiadacie odblokowany telefon. Jeżeli macie problem z tą aplikacją to musicie w WP Root Tools dać uprawnienia roota dla omawianej aplikacji.

Aplikację pobierzemy prosto z naszego forum: http://forum.windows-phone.pl/threads/2670-WPH-Tweak


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.