Okienkowy przegląd Marketplace [02.04.2012]

|

Mamy przyjemność zaprosić Was na piątą część Okienkowego Przeglądu Marketplace. Tradycyjnie do Waszej dyspozycji oddajemy 3 aplikacje i 3 gry oraz coś spoza marketu wartego uwagi. Nie zapominajcie o Waszych propozycjach i uwagach, na które czekamy w odpowiednio przygotowanym wątku na forum. Przejdźmy, więc do dzisiejszej dawki nowych gier i aplikacji, w której znajdziecie:

  1. DarkMaze
  2. Jazz Jackrabbit
  3. Paper Soccer – polecił Kons
  4. Free Ringtones
  5. Miksik – polecił andrzej
  6. Adobe Reader
  7. Lock Widgets

Artykuł przygotowali Łukasz Pająk (Pewek) i Rafał Perski (Bones).

1. DarkMaze – od razu warto wspomnieć, że w markecie znajdziemy dwie wersje: demo (darmowa) i płatną. Jak to bywało w poprzednich edycjach OPM, tak i teraz stwierdzam, że kupowanie pełnej wersji mija się z celem. Przejdźmy, więc do samej gry. Ci, co mieli lub mają urządzenia HTC z Windows Mobile pewnie kojarzą grę kryjącą się pod nazwą Teeter. Tak, więc te osoby wiedza już na czym polega DarkMaze. W tej grze sterujemy kulką za pomocą ruchów telefonem (wykorzystywany jest akcelerometr). Kulkę należy doprowadzić do odpowiedniego miejsca, przez labirynt. Oczywiście po drodze czekają nas różne przeszkody, lasery zmniejszające, powiększające i wiele, wiele więcej. Naprawdę wciąga!

Gra do pobrania (darmowa): http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/f893284a-35a6-45e3-877b-67bcb6f52914
Gra do pobrania (płatna, 8,99zł): http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/aa7c365d-b8b7-4ff9-ab2a-5d018c93b9aa

2. Jazz Jackrabbit – to platformowa gra zręcznościowa w pełni darmowa o przygodach wesołego zająca przeznaczona główne dla najmłodszych, lecz starsi także powinni pokochać tą grę. Potężny król żółwi porwał piękną księżniczkę i zalał galaktykę swoimi łupieżcami. Prowadząc Jazza Jackrabbita musisz uratować księżniczkę i uniemożliwić maniakowi Devanowi Skorupie sfinansowanie Planu Dominacji Żółwi, zabierając mu drogocenne klejnoty. Gra znana nam jest już z lat 90-tych i każdy szanujący się gracz powinien znać ten tytuł. Oczywiście gra nie jest tak w pełni funkcjonalna jak na PC, lecz i tak uważam, że warto zagrać w ten tytuł na naszym telefonie. Mamy do wyboru szereg broni z których możemy zmagać się z hordą Devana. Sterowanie w grze jest dosyć łatwe i przyjemne, dlatego uważam, że jest to jedna z lepszych gier platformowych.

Gra do pobrania (darmowa): http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/95bf2154-5a89-4e5c-9d19-f6270321aebc

3. Paper Soccer – jeżeli chodzisz lub chodziłeś do szkoły to zapewne pamiętasz grę piłkarzyki, gdzie potrzebna nam była do gry tylko kartka papieru i ołówek. Tym razem zamiast karki papieru i czegoś do pisania, potrzebujemy tylko urządzenia z Windows Phone. Naszym zadaniem jest doprowadzenie piłki do bramki poprzez kreski. Jeżeli kreska styka się z inną kreską wtedy możemy wykonać dodatkowy ruch. Jeżeli graliśmy w tą grę to powinniśmy wiedzieć, że nawet gdy piłka jest blisko naszej bramki to w bardzo szybki sposób może się ona znaleźć po drugiej stronie boiska poprzez wielokrotny bonus ruchowy. W grze mamy do wyboru dwa boiska (małe klasyczne oraz duże). Możemy grać w tryb Word Cup, gdzie wybieramy Państwo i gramy w piłkarskie mistrzostwa świata. Można oczywiście zagrać jeszcze po prostu mecz towarzyski z komputerem, albo z naszym znajomym 1vs1.

Gra do pobrania (darmowa): http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/faebea51-caca-4421-912f-5bbabdcb16e7

4. Free Ringtones – to świetna i bardzo prosta w obsłudze aplikacja, dzięki której możemy pobrać z bardzo dużej bazy danych dzwonki na nasz telefon. Każdy dzwonek jest krótszy niż 39sek. a jego rozmiar jest mniejszy niż 1MB. Wystarczy, że wyszukamy jakiś dzwonek, następnie naciśniemy w przycisk pobierania i już w zakładce MyDownload możemy zapisać dzwonek i ustawić go jako dźwięk dzwonka na naszym telefonie. Jeżeli często zmieniasz dzwonek na swoim urządzeniu to ta aplikacja jest idealna dla Ciebie i całkowicie za darmo!

Aplikacja do pobrania (darmowa): http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/46a064d2-1375-4052-94f6-80da09f76c86

5. Miksik – bardzo dobra alternatywa dla Bestdem dostępnego na system Android. Najkrócej „pisząc”, jest to aplikacja, która zbiera w sobie wiele serwisów rozrywkowych typu: Demotywatory, Bash.org.pl i inne. Jednak dostępne są nie tylko strony z naszego kraju, ale także te angielskojęzyczne. Obecnie zaimpletowanych jest ponad 20 witryn. Aplikacja radzi sobie zarówno z obrazkami, jak i z animacjami, a także filmikami z YouTube`a (bezpośrednio przesyła do aplikacji). Możemy wybrać swoje ulubione serwisy (filtracja), korzystać z gestów i wiele, wiele więcej. Miksik pozwoli zamienić długie godziny w chwilę rozrywki.

Aplikacja do pobrania (darmowa): http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/2cf5d441-0c16-4482-9e74-24dbdae16776

6. Adobe Reader – aplikacja zapewne znana wszystkim. W mobilnej wersji na system Windows Phone oferuje jedynie przeglądanie dokumentów zapisanych w .pdf, ale pełna współpraca ze SkyDrive i Office pozwala na bardzo dobre urozmaicenie samego pakietu Office. Bez tego programu nie otworzymy żadnych plików w .pdf.

Aplikacja do pobrania (darmowa): http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/bc4f319a-9a9a-df11-a490-00237de2db9e

7. Lock Widgets – aplikacja, która od niedawna jest dostępna w oficjalnej wersji. Jednak mimo to, że oficjalna to dalej sprawia trochę problemów. Teraz przejdźmy do tego, co Lockwidgets wnosi nowego do świata Windows Phone. Otóż Microsoft zamykając swój system (a raczej jego środowisko) uniemożliwił skutecznie tworzenie wszelkich modyfikacji. Jednak autorom udało się stworzyć coś, co ma przypominać widgety na ekranie blokady. W ostatniej wersji możemy ustawić pogodę, monitorować zużycie pamięci RAM, śledzić kanał RSS (np.: naszej strony) oraz obserwować użytkowników Twittera. Zaleca się również udostępnić prawa administratora tej aplikacji za pomocą WP7RootTools.

Aplikacja do pobrania: tutaj