Nadchodzi aktualizacja aplikacji Facebook`a dla Windows Phone

|

Facebook to obecnie najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie. Pod koniec zeszłego roku zarejestrowana liczba użytkowników przekroczyła 845 milionów. Grzechem byłoby nie wykorzystać tej liczby przy tworzeniu aplikacji na poszczególne systemy operacyjne. Jednak aplikacja przeznaczona na mobilny system operacyjny Microsoftu idealna nie jest. Ba… Wielu użytkowników woli korzystać z przeglądarki i mobilnej wersji Facebooka niż z samego programu.

Głównym problemem jest prędkość działania. Odświeżanie może trwać bardzo długo, niezależnie od prędkości łącza. Poza tym brakuje wiele funkcji, które jednak czasem mogą się przydać. Tak, więc autorzy programu widząc, że ich “dzieło” ma wiele wad, postanowili zapowiedzieć aktualizacje. Facebook dla Windows Phone w wersji 2,5 ma zostać znacznie usprawniony. Będzie można m.in. korzystać z wiadomości grupowych, sam chat zostanie “przemodelowany”. Dodatkowo pojawi się możliwość tagowania lokacji i znajomych. W końcu będzie można usuwać komentarze i posty z tablicy, prosto z menu kontekstowego (po przytrzymaniu na danym poście/komentarzu). Linki pojawiające się we wszelkich wiadomościach staną się aktywne – bezpośrednio po kliknięciu włączy się dana strona w przeglądarce. Tak, jak chat zostanie “przemodelowany”, tak i wszelki ulubione strony oraz przeglądanie zdjęć zostanie usprawnione. No i wisienka na torcie – nareszcie będzie można polubić wszelkie komentarze.

Jeżeli aktualizacja nie przyniesie nowych błędów i prędkość ładowania/odświeżania zostanie przyspieszona, to mobilna wersja aplikacja Facebooka dla systemu Windows Phone może w końcu stać się konkurencyjna z tym, co można ujrzeć na innych platformach (np.: iOS). Kiedy pojawi się aktualizacja? Zapewne niedługo. Wersja 2.5 jest już w ostatniej fazie testów, więc za krótki okres czasu będzie można spodziewać się aktualizacji w markecie.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.