LG rezygnuje z Windows Phone przez słabą sprzedaż

|

To już półtora roku mija, kiedy LG nie pokazało żadnego nowego modelu z Windows Phone. Jedyne urządzenia spod szyldu koreańskiej marki działające pod kontrolą mobilnego systemu Microsoftu to: Optimus 7 i Quantum. Oba pochodzą z “1. rzutu”, który miał miejsce w październiku 2010 roku. Słuchawek z 2. generacji nie poznaliśmy i najprawdopodobniej nie poznamy.

LG wchodząc, jako jedna z pierwszych korporacji do świata Windows Phone miała szanse odnieść duży sukces, ale wspomniane wcześniej modele były (bądźmy szczerzy) jednymi z najgorszych. Optimus 7 w zestawieniu do propozycji HTC nie był w stanie w żaden sposób konkurować. A Quantum? Model z fizyczną, pełnowymiarową klawiaturą QWERTY mógł odnieść wielki sukces dzięki niskiej cenie, ale LG postanowiło to urządzenie na starcie okaleczyć. Quantum to jeden z nielicznych modeli, który ma 256MB RAM. Przypomnijmy, że o “Tango” wtedy jeszcze nie słyszano.

Jeszcze nie tak dawno temu można było usłyszeć (dzięki FCC) o testowaniu nowego modelu (z dwoma systemami?). Wcześniej było głośno o modelu Fantasy, który został przechrzczony na Miracle. Obecnie oba projekty ucichły, więc zapewne zostały one anulowane.

Wszystko to przeniosło się na marną sprzedaż urządzeń od LG z Windows Phone. Koreańczycy idąc za ciosem, postanowili skupić się na systemie Google, a “mobilne kafelki” zostawić w spokoju. Oficjalne “tłumaczenie” LG wygląda następująco:

“[..]łączna liczba sprzedanych Windows Phone’ów nie jest znacząca w skali całego rynku[…]”

Skoro sprzedaż słaba to i chęci na tworzenie nowych urządzeń maleją.

Tak, więc na placu boju pozostaje tylko Nokia… HTC i Samsung też zbytnio nie garną się do przedstawienia nowych modeli, ale dobrze wiemy, że “Apollo” ma tę sytuację odmienić. Do tego czasu Finowie mają wolną rękę na rynku smartphone`ów z Windows Phone.

Wracając do LG – szkoda, bo – jak wiadomo – mniejsza konkurencja, mniejsza atrakcyjność i mniejsze chęci w budowaniu nowych urządzeń. Miejmy nadzieję, że LG podobnie jak Samsung i HTC, zdecyduje się na stworzenie mocnego smartphone`a na platformie Windows Phone 8. Czy tak będzie? Czas pokaże :).

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.