Jakie mogłyby być przyczyny braku aktualizacji do WP8

|

Jeszcze nie zdążyły umilknąć spekulacje na temat aktualizacji obecnych urządzeń z Windows Phone 7 do Windows Phone 8 a już pojawiają się kolejne ciekawe doniesienia. Jeden z portugalskich pracowników Microsoftu Nuno Silva powiedział w wywiadzie wideo, że wszystkie urządzenia nawet te najstarsze otrzymają aktualizację do WP8. Oczywiście stwierdzenie takiego faktu wywołało dyskusje w Internecie oraz falę spekulacji. Co więcej mamy już nawet doniesienia o testach Apollo na obecnych modelach Lumii. Taka informacja była bardzo wyczekiwana. Jednak po krótkim czasie Nuno Silva wycofał się ze swoich słów twierdząc „że popełnił błąd” i jednak nie wszystkie telefony otrzymają Apollo.

Co w końcu jest prawdą ? Microsoft nadal milczy na temat planów pracy nad Apollo, więc żadnych oficjalnych informacji na razie nie będzie. Mamy jednak garść informacji nieoficjalnych, które zdają się być całkiem prawdopodobne.

Paul Thurrott informuje, iż jego źródła podają , że żadne z urządzeń posiadających Windows Phone 7.x nie otrzyma Apollo, łącznie z najnowszym modelem Lumia 900. Powodów braku aktualizacji jest kilka.

Jeden z nich to po prostu ekonomia, nie ma jeszcze wystarczającej liczby urządzeń z WP aby opłacało się wprowadzać na nie bardzo kosztowną aktualizację. Innym powodem są ograniczenia technologiczne. Windows Phone 8 będzie oparty na jądrze Windowsa 8 i będzie miał znacznie większe wymagania sprzętowe. Z tego powodu obecne urządzenia nie sprostają WP8. Co więcej zarówno producenci jak i operatorzy wolą sprzedawać nowe urządzenia, a nie aktualizować stare modele. Operatorzy z kolei wcale nie są zbyt mocno zainteresowani aktualizacjami prowadzonymi za pośrednictwem ich sieci.

Jeżeli te doniesienia okażą się prawdziwe to osoby decydujące się na zakup Lumii 900 mogą spodziewać się zatrzymania aktualizacji swojego urządzenia na Windows Phone 7.x. Kolejna wersja systemu może okazać się nieosiągalna dla tego telefonu.

Biorąc jednak po uwagę prowadzone testy sam nie wiem jakim doniesieniom należy dać wiarę. Jak wiadomo w każdej plotce jest ziarno prawdy a powody podane przez informatorów wydają się całkiem logiczne. Jednak cały czas mam nadzieję, że sprawdzi się optymistyczny wariant tych doniesień, a Microsoft stanie na wysokości zadania.

źródło: neowin.net