Zbliża się oficjalny klient Google+ dla Windows Phone

|

Google jako marka to jeden z najgroźniejszych (razem z Apple) przeciwników Microsoftu na tle mobilnych systemów operacyjnych. Jednak jeżeli chodzi już o portale społecznościowe, które mają wspomniane korporacje to Google ze swoim Google+ się wyróżnia. Obecnie portal firmy z Mountain View to poważna konkurencja dla tak popularnego Facebooka. Mimo swojego młodego wieku ma już ogrom użytkowników. Jeszcze nie tak dawno temu trzeba było dostać zaproszenie, aby móc korzystać z Google+. Teraz wystarczy tylko konto w jednej z usług Google (Youtube, GMail itd.).

Mimo wszystko, korporacja z Mountain View nie wydała jeszcze oficjalnego klienta dla systemu Windows Phone, dzięki któremu można by było korzystać z portalu Google+ bez użycia przeglądarki internetowej. Dostępna jest co prawda nieoficjalna aplikacja, która pozwala na przeglądanie swoich “kręgów”, ale jej działanie momentami pozostawia wiele do życzenia. Google jednak postanowiło uzupełnić braki i potwierdziło pracę nad nowym programem przeznaczonym na mobilny system Microsoftu. Taka informacja wyszła od pana Dominika Sichling`a, osoby odpowiedzialnej za PR Google. Oczywiście żadne konkretne daty nie padły, więc równie dobrze nowa aplikacja może pojawić się za tydzień lub po premierze “Apollo”. Jednak warto czekać i zainteresować się Google+.

Tak, więc czekajmy, a na dzień dzisiejszy pozostaje nam się zadowolić korzystaniem z Google+ poprzez przeglądarkę lub aplikację, którą znajdziecie w markecie za darmo pod nazwą identyczną jak nazwa portalu społecznościowego.

źródło: twitter.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.