Robot sterowany urządzeniami z Windows Phone

|

Nie, nie chodzi o sterowanie Androida za pomocą Windows Phone :). Studenci z wydziału “Technologii i informatyki”, uczelni Katho w Belgii postanowili wykorzystać mobilny system Microsoftu do obsługi robota za pomocą jednej, stosunkowo prostej aplikacji.

Nie jest to zbytnio wymyślny robocik, ale i tak warty uwagi – dzięki aplikacji możemy zdalnie zamówić sobie drinka, a gdy będzie gotowy to zostaniemy o tym poinformowani w aplikacji. Jak to wygląda w rzeczywistości możecie zobaczyć na poniższym filmiku:

Od czegoś trzeba zacząć, więc życzymy pomysłowości w dalszych projektach z Windows Phone (w tym przypadku “Mango”) w roli głównej.

Bardzo dobrze wiemy, że mobilny system Microsoftu ma duży potencjał – potwierdza to choćby aplikacja pozwalająca wykryć malarię, która została wyróżniona w konkursie “Imagine Cup”. Jednak zdalne sterowanie różnymi urządzeniami (tak jak w przypadku wyżej, robotem) to bardzo popularna rzecz związana ze smartphone`ami – praktycznie na każdy system znajdziemy coś, co pozwala nam czymś innym sterować.

Cieszy fakt, że akurat w tym projekcie to Windows Phone został wykorzystany zamiast iOS czy też Androida. Czekamy na koleje – zdalnie sterowane – roboty, a także inne intrygujące pomysły, gdzie w głównej roli postawiono “mobilne okienka”.

Znacie inne zaawansowane, ciekawe projekty, gdzie wykorzystuje się mobilny system Microsoftu,, o których warto wspomnieć? Piszcie w komentarzach – pokażmy, że Windows Phone nie jest zamkniętym w sobie systemem.

 

źródło: wmpoweruser.com 


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.