Okienkowy przegląd Marketplace [26.03.2012]

|

Kolejna część przed nami! Tradycyjnie, nie przedłużając przypominam tylko o Waszych propozycjach gier i aplikacji oraz uwagach, które możecie składać na naszym forum w odpowiednio przygotowanym do tego celu wątku: Klik! Dzisiaj zobaczycie: z gier: coś dla logiki, odmienionego arkanoida oraz mobilnego cymbergaja, a z aplikacji: alternatywa dla Internet Explorera, radio internetowe i przeglądanie for internetowych bez zbędnych grafik. Specjałem w dniu dzisiejszym będzie . Zapraszamy!

  1. Blocked In – polecił Kons
  2. Glow Air Hockey
  3. Breakout
  4. UC Browser
  5. TuneIn Radio – polecił Kons
  6. Board Express Pro
  7. WAppStore

Artykuł przygotowali Łukasz Pająk (Pewek) i Rafał Perski (Bones).

1. Blocked In, czyli ćwiczmy nasze szare komórki. Pierwsza gra, jaką Wam dzisiaj przedstawimy polega na przesuwaniu poszczególnych klocków tak, aby ten czerwony mógł bezproblemowo trafić do wyjścia. Brzmi “łatwo”, ale w rzeczywistości niektóre poziomy potrafią zająć kilkanaście minut jeżeli nie użyjemy dostępnych podpowiedzi. Ilość poziomów pozwala na granie przez dłuuugie godziny. Nie ma szans, aby przejść tę grę w jeden dzień. Oczywiście dla chcącego nic trudnego, ale ból głowy jest wtedy gwarantowany. Miła grafika (3 szablony do wyboru), spokojna muzyka jeszcze bardziej zachęcają do gry. W markecie znajdziemy dwie wersje – płatną i darmową. Oczywiście wg. mnie nie warto płacić za tę grę, brak reklam (mało inwazyjnych) nie jest warty zapłaty.

Gra do pobrania (darmowa): http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/2c81a1a9-6853-e011-854c-00237de2db9e

Gra do pobrania (płatna, 6,99zł): http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/b6bac87f-8de8-df11-9264-00237de2db9e

2. Glow Air Hockey – zapewne większość z Was grała w “cymbergaja” (tak, tak, wiem bardzo dobrze, że to nie poprawna forma, chodzi oczywiście o Air Hockey, ale w Polsce przyjął się już cymbergaj), grę, która polega na wbiciu w “szparę” krążka za pomocą specjalnego “grzybka”. Boiskiem jest podziurawiona powierzchnia, gdzie dziurki służą do pompowania powietrza, które powoduje, że krążek nie dotyka podłoża i ślizga się. Gra przypomina nieco hokej na lodzie. W wersji na Windows Phone mamy do wyboru dwa tryby gry – z “komputerem” i z drugim graczem (dzięki multitouch). O ile ten pierwszy tryb jest nudny, bo poziom trudności jest bliski zeru to ze znajomym można spędzić trochę chwil dla zabicia czasu i sprawdzić, kto jest w to lepszy. Gra nie jest za bardzo rozbudowana, ale i tak warto się nią zainteresować. Niestety patrząc na cenę warto poszukać darmowych alternatyw.

Gra do pobrania (płatna, 13,99zł): http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/eee25acf-8cde-df11-a844-00237de2db9e

3. Breakout – to świetna gra klasyczna znana nam pod inną nazwą „Arkanoid”. W Breakout można grać godzinami, ponieważ posiada ona aż 150 poziomów. Ponadto gra została wyposażona w edytor poziomów, dzięki temu sami możemy zaprojektować swój poziom i stworzyć trudniejsze niż dotąd plansze. Gra nie jest wcale taka łatwa na jaką wygląda, lecz spokojnie można ją przejść całą, gdyż mamy możliwość zapisu lub wczytania wcześniej zapisanego poziomu gry.

Gra do pobrania (darmowa): http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/5d766446-4da3-4de1-916e-0d1e6aeae80b

4. UC Browser – Bardzo dobra alternatywa dla podstawowej aplikacji jaką jest Internet Explorer. W tej aplikacji mamy możliwość dodawania zakładek na ekran startowy podobnie jak jest to w Opera Mobile. Jedyną niedogodnością jest brak polskiego interfejsu, lecz przeglądarka jest w pełni intuicyjna i prosta w obsłudze. Aplikacja została wyposażona w szereg rozszerzeń takimi jak: Tryb pełnego ekranu (FullScreen), zakładki+historia, tryb nocny oraz co najlepsze download. Dzięki menadżerowi pobierania możemy pobrać każdy typ pliku, nawet jeżeli telefon go nie obsługuje, a później przesłać go z poziomu aplikacji do naszej chmury SkyDrive. Tryb nocny jest bardzo przydany, dla tych co leżą sobie wieczorem w łóżku i się męczą, gdy patrzą na rażący w oczy ekran podczas przeglądania stron. Aplikacja jest oczywiście w pełni darmowa, więc nie czekajcie i przetestujcie tą przeglądarkę na swoim urządzeniu!

Aplikacja do pobrania (darmowa): http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/6cda5651-56b9-48b0-8771-91dbc188f873

5. TuneIn Radio – Jest to najlepsza aplikacja do słuchania radia internetowego, ponieważ aplikacja oferuje aż 50 tysięcy stacji radiowych! Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i intuicyjna dzięki multi-języcznemu interfejsowi. Stacji radiowych możemy szukać po naszej lokalizacji, rodzaju muzyki, rodzaju rozmowy, rodzaju sportu, według języka oraz oferuje podcasty. Aplikacja pozwana na odtwarzanie radia w tle co jest wielką wygodą, gdyż nawet po zamknięciu aplikacji możemy przerwać i ponownie włączyć słuchaną wcześniej stacje radiową. Gdy już słuchamy radia, mamy dostęp do informacji które oferuje nam dana stacja jak np. Twitter, polecane stacje, co teraz jest grane i informacje o piosence. Jeżeli chcemy odsłuchać konkretnego utworu, wpisujemy jego nazwę w wyszukiwarce i od razu pokazuje nam się lista stacji, gdzie grany jest wcześniej szukany przez nas utwór. Możemy oczywiście wpisać także artystę i tak samo jak wcześniej ukaże nam się lista stacji radiowych wraz z graną piosenką, której wyszukujemy. Tak więc, jeżeli chcecie korzystać z radia internetowego to tylko i wyłącznie z TuneIn Radio, ponieważ jest w pełni darmowa i oferuje wszystkie najlepsze funkcje.

Aplikacja do pobrania (darmowa): http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/7f7e3f68-ba3a-e011-854c-00237de2db9e

6. Board Express Pro. Aplikacja, która pozwala na korzystanie z for internetowych bez otwierania przeglądarki. Pozwala to na zaoszczędzenie cennego transferu, gdyż pobierane są tylko dane z tematów bez zbędnych grafik i szablonów całych stron internetowych. Jest to odpowiednik tak popularnego TapaTalka na Androida. Jedynie administrator musi dopisać swoje forum dyskusyjne (za darmo – instalujemy odpowiednie pliki na serwerze) i już użytkownicy będą mogli korzystać z najbardziej możliwie mobilnej wersji forum. Nasze forum znajdziecie zarówno na TapaTalku jak i Board Express! Do dyspozycji znowu mamy dwie wersje – płatną i darmową. Podobnie jak w przypadku Blocked In dopłacanie nie jest koniecznością.

Aplikacja do pobrania (darmowa): http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/9a096f03-f1da-df11-a844-00237de2db9e

Aplikacja do pobrania (płatna, 3,49 zł): http://www.windowsphone.com/pl-pl/apps/ac6eeb5d-e7da-df11-a844-00237de2db9e

7. wAppStore – Jedna z lepszych aplikacji HomeBrew, która umożliwia pobieranie aplikacji z marketplace od firmy Microsoft we wszystkich dostępnych językach, poszczególnych operatorów, czy poszczególnych modeli telefonów. Dzięki wAppStore bez problemu możemy pobrać np. aplikacje z Nokia Collections dla innych urządzeń. Natomiast nie każda aplikacja będzie działała na naszym urządzeniu. Aby działały każde aplikacje musimy zgodnie z nią zmienić model telefonu w rejestrze systemu Windows Phone. Oczywiście, aby zainstalować aplikacje tego typu wymagane jest pełne odblokowanie telefonu. W tej aplikacji możemy także aktualizować aplikacje, dzięki temu nie tracimy zapisanych plików dla poszczególnych aplikacji, a gry zachowują wszystkie savy. wAppStore posiada także własny marketplace, gdzie znajdują się inne aplikacje HomeBrew. Jedną z aplikacji jest np. wPhoExplorer, czyli menadżer plików lepszy od swojej konkurencji, gdyż działa on błyskawicznie i jest w pełni funkcjonalny. Tak więc zapraszam do testowania!

Aplikacja do pobrania z naszego forum: Klik!


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.