Okienkowy przegląd Marketplace [20.03.2012]

|

Tak, więc witamy Was w trzeciej już części naszego Okienkowego Przeglądu Marketplace. Z przyczyn wyższej wagi zmuszeni byliśmy do przełożenia publikacji tej odsłony OPM. Tradycyjnie do Waszej dyspozycji oddajemy 3 aplikacje i 3 gry oraz coś spoza marketu wartego uwagi. Nie zapominajcie o Waszych propozycjach i uwagach, na które czekamy w odpowiednio przygotowanym wątku na forum. Przejdźmy, więc do dzisiejszej dawki nowych gier i aplikacji, w której znajdziecie:

  1. Shuffle Party – polecił andrzej
  2. BulletAsylum
  3. Physi Bricks
  4. Silveos Phone
  5. Translator Pro (Free)
  6. YouTube Pro – polecił oskarb35
  7. Poziom Baterii

Artykuł przygotowali Łukasz Pająk (Pewek) i Rafał Perski (Bones).

1. Pierwszą aplikacją w Okienkowym Przeglądzie Marketplace, będzie Shuffle Party. Aplikacja jest darmowa oraz pochodzi z rodziny gier XBOX Live, dzięki temu w aplikacji możemy zdobywać osiągnięcia zapisywane na nasze konto Windows Live ID. Mimo, iż aplikacja jest darmowa, jest świetna i na prawdę bardzo mocno wciągająca. W grze mamy do wyboru 4 tryby gier: Kręgle, Wyzwanie, Shuffleboard czy Press and Play. Wraz z przechodzeniem gry dostajemy wirtualne dolary, dzięki którym kupimy nowe krążki, kręgle, stoły czy ramki. Najlepiej będzie jak sami przetestujecie tą grę i ocenicie ją tutaj w komentarzu.

Gra do pobrania: http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/1788fe42-d6ba-4b56-9ba6-69c267e14305

2. BulletAsylum – to świetna gra na odstresowanie. Jest to typowa strzelanina, w której jest totalny armagedon. Jeżeli dobrze wkręcisz się w grę będziesz potrafił grać na dwa palce, ponieważ musimy sterować nie jednym a wieloma działkami. W trybie Arcade musimy przeżyć falę najeźdźców z kosmosu. Oczywiście są także inne tryby takie jak: Survival czy Architect. Gra nie kończy się na samym strzelaniu, wraz z przechodzeniem gry mamy możliwość ulepszać nasze bronie do większych rozmiarów, możesz także sam zmodyfikować grę i jej zasady działania, walczyć w ogólnoświatowym rankingu czy odblokować osiągnięcia na naszym koncie XBOX Live. Aplikacja może być nasza za 10,49zł. Oczywiście wcześniej zalecam zainstalować wersje próbną tej gry, która ukazuje w pełni przesłanie tej gry.

Gra do pobrania: http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/ce65f35a-f38e-43d1-ba7e-8d32fe530479

3. Physi Bricks – gra, która może wciągnąć na naprawdę długie godziny. Cel jest prosty – zbijamy kulkami zielone elementy umieszczone na niebie. Aby przejść poziom należy zdobyć wyznaczoną ilość punktów. Także za poszczególną ilość punktów dostajemy odpowiednią ilość serduszek (0, 1, 2 lub 3), co motywuje nas do uzyskiwania jak najlepszych wyników. Spotkamy się także z przeszkodami, a najgroźniejszą są czerwone elementy, których zrzucenie odejmuje punkty. Także każda wykorzystana kulka swoje kosztuje, a do dyspozycji mamy wiele rodzajów amunicji, gdzie każda charakteryzuje się czymś innym (zmiana koloru elementu, bomba, zmiana grawitacji i wiele, wiele więcej). Niedawno deweloperzy wprowadzili do gry możliwość tworzenia własnych poziomów i udostępnianie ich innym graczom. To sprawia, że do dyspozycji mamy multum map do zagrania.

Gra do pobrania: http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/fc6e3dba-ff05-46aa-93f9-41fc96ecb719

4. SilveOS Phone – aplikacja może nie jest o tyle praktyczna, co bardziej ciekawa. Jest to imitacja systemu Windows. Możemy korzystać z Internetu, grać w pasjansa, sapera i inne gry. Do dyspozycji mamy także czytnik RSS, notatnik itd. Wszystko to zawarte w jednym dzięki Silverlight. Oczywiście nie brakuje błędów, które najbardziej widoczne są w przeglądarce internetowej. Jednak nie ma się zbytnio czym przejmować – to tylko ciekawostka, aniżeli aplikacja, z której można by korzystać na co dzień.

Aplikacja do pobrania: http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/bd3a02de-e085-e011-986b-78e7d1fa76f8

5. Translator Pro (Free) – jak sama nazwa wskazuje, jest to translator, który w markecie występuje w dwóch wersjach: darmowej i płatnej oczywiście. Wersja darmowa (z dopiskiem Free) różni się w stosunku do płatnej głównie tym, że ta druga pozwala na głosowe czytanie tłumaczonych przez nas wyrazów (lub zwrotów). Program jest o tyle ciekawy, że korzysta z technologii Google, więc tłumaczenia w większości przypadków są trafne. Wg. mnie nie warto wykupywać pełnej wersji – chyba, że komuś bardzo zależy na głosowym tłumaczeniu.

Aplikacja do pobrania: http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/dc23df4e-37af-436e-a299-980ca4e47545

6. YouTube Pro – Aplikacja jest po prostu genialna dla osób, które często korzystają z YouTube. Jest lepsza od swoich konkurencyjnych aplikacji, ponieważ jest w pełni darmowa i w pełni funkcjonalna w wersji free. Podczas oglądania filmów z YouTube mamy możliwość wybrania jakości odtwarzanego materiału (Low, HQ oraz HD). W tej aplikacji możemy przeglądać wszystkie materiały dostępne na stronie a nie tak jak w innych aplikacjach, tylko te skonwertowane  do wersji mobilnej. Poza standardowym oglądaniem materiałów wideo, możemy pobierać w tle filmy na nasz telefon, odtwarzać dźwięki, gdy nasz ekran jest zablokowany, wybrać kanał do powiadomień, zalogować się do serwisu YouTube i wysyłać wiadomości do innych użytkowników, przeglądać swoje filmy, odtwarzać playlisty, czytać powiadomienia ze skrzynki YouTube, komentować filmy. W aplikacji możemy wybrać nasz lub inny region, dzięki temu polecane filmy w kategoriach zawsze są trafne. Każdy film możemy polecić na Facebooku, Twitterze czy poprzez mail lub sms.

Tak więc nie czekajcie i pobierajcie tą aplikacje, ponieważ jak wspomniałem wcześniej jest to najlepszy klient do przeglądania filmów z serwisu YouTube. Płatna wersja tej aplikacja jest dostępna w marketplace, lecz posiada te same funckje co jej darmowy odpowiednik. Czasami w darmowej wersji może wyświetlić się mała reklama, lecz nie przeszkadza to w użytkowaniu tej apliacji.

Aplikacja do pobrania: http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/c5b048e3-ab78-49d6-b09a-c5883c210eee

7. Poziom Baterii – nazwa wszystko zdradza. System Windows Phone nie posiada procentowego wskaźnika naładowania baterii, więc trzeba sobie radzić inaczej. Z pomocą przychodzi właśnie omawiana aplikacja, która poza wskaźnikiem posiada także takie funkcje jak: prowadzenie wykresu i tworzenie raportów naładowania (procentowo i w Mv); włączanie trybu oszczędzania energii oraz informacje o telefonie (zużycie pamięci RAM, informacje o połączeniach itp.). Oczywiście aplikację wypada przypiąć do ekranu głównego i bezpośrednio na kafelku mamy wyświetlony obecny stan naładowania naszego ogniwa. Niestety, trzeba mieć odblokowany telefon, aby móc korzystać z tej aplikacji.

Aplikacja do pobrania: tutaj