Nokia planuje wprowadzenie tabletu pod koniec bieżącego roku

|

Nokia to niekwestionowany lider jeżeli chodzi o urządzenia z Windows Phone 7 (obecnie). Pozostali producenci z wielką niechęcią wypuszczają telefony z mobilnym systemem Microsoftu. W sumie to nie ma, co się dziwić, gdyż liczą się pieniądze, a mało znany Windows Phone nie przynosi takich zysków jak “darmowy” Android. Jednak jako, że Nokia nie jest zainteresowana “zielonym Robocikiem” to Finowie nie mieli żadnych przeszkód, żeby podporządkować sobie rynek urządzeń “z mobilnymi kafelkami”. To jednak nie wystarcza tej marce – chcą się dalej rozwijać i w planach mają nowe urządzenie, co prawda nie z Windows Phone, a z Windows 8, czyli odpowiednikiem przeznaczonym między innymi na tablety.

“Większy smartphone” od Nokii ma pojawić się oficjalnie jeszcze w tym roku, w czwartym kwartale, czyli zapewne tuż po premierze Windows Phone 8 (“Apollo”) i Windows 8 (na forum możecie znaleźć informacje na temat wersji Consumer Preview). O szczegółowej specyfikacji możemy na dzień dzisiejszy zapomnieć – jedyne, co jest wiadome to procesor i wielkość wyświetlacza. Ten pierwszy to dwurdzeniowy Qualcomm S4, a system będziemy oglądać i obsługiwać za pomocą 10`cio calowego wyświetlacza.

Jak na informacje pochodzące na ponad pół roku przed premierą to i tak dużo. Oczywiście nie są to 100% sprawdzone wiadomości, ale mimo wszystko można już zacząć czekać na prezentacje pierwszego tabletu sygnowanego marką Nokii.

PS. Nie bierzcie pod uwagę specyfikacji zamieszczonej na obrazku na początku artykułu – jest to jedynie koncepcja jednego z fanów fińskiej marki.

źródło: digitimes.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.