HTC Titan powoli usuwany z rynku?

|

HTC Titan, czyli swego czasu topowy model tajwańskiej marki. Swego czasu, czyli przed premierą następcy – Titana II, który różni się tylko tym, że ma aparat o matrycy 16MPx (2x większe zdjęcia od poprzednika) i obsługuje sieci łączności LTE. Poza tym to te same telefony, które łączy głównie – wyróżniający się – ogromny, 4,7 calowy wyświetlacz (WVGA, 800x480px).

Niedawno zaczęło się powolne usuwanie tego telefonu z rynku, oczywiście nie polskiego, gdyż na naszym rodzimym “bazarku” tego smartphone`a oficjalnie nie ma, więc nie ma czego się pozbywać. Mowa jest o Wielkiej Brytanii, gdzie przodujące sklepy i operatorzy usuwają wzmianki o dostępności HTC Titan w ich ofercie.

Zapytano Phones4U.co.uk (jeden z największych internetowych sklepów w Wielkiej Brytanii), czemu w ich ofercie nie ma już wspomnianego urządzenia. Rozmowa wyglądała następująco:

W “mocno” wolnym tłumaczeniu (sens ten sam):

-Czy wciąż oferujecie HTC Titan?

-Nie, nie będziemy dłużej sprzedawać Titan`a, ale wciąż mamy Radar`a, który też jest urządzeniem z Windows Phone.

-Dlaczego nie macie już w sprzedaży Titan`a?

– To nie był bardzo popularny i dobrze sprzedający się telefon, więc został wycofany.

Wycofanie HTC Titan oznacza, że w żadnej ofercie nie znajdziemy topwoego urządzenia z Windows Phone. Oczywiście jest też Lumia 800, ale bądź, co bądź to Titan sprawia wrażenie lepszego. Zapewne tajwańską słuchawkę zastąpi Lumia 900, która w najbliższym czasie ma zostać wprowadzona do sprzedaży. Ktoś mógłby pomyśleć, że to Titan II zastąpi poprzednika, ale to większego sensu nie ma, gdyż Wielka Brytania nie posiada jeszcze sieci LTE, która byłaby głównym powodem dla zakupu najnowszego HTC.

To wielka szkoda dla świata Windows Phone, że telefony z najwyższej półki nie sprzedają się dobrze. Jednak duże znaczenie ma tutaj sama marka, która powinna reklamować swoje produkty, a HTC przy chociażby Nokii można powiedzieć, że w ogóle nie promuje swoich produktów (z mobilnym systemem Microsoftu).

 

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.