Dla kogo Windows Phone “Apollo”?

|

Od momentu premiery Windows Phone “Tango” i pierwszych telefonów z tym systemem, czyli Nokii Lumii 610 i ZTE Orbit wszyscy coraz bardziej zastanawiają się, czy warto jeszcze kupować telefony pochodzące z 1. rzutu. Urządzenia 1. generacji to na przykład: HTC Trophy, HD7, Samsung Omnia 7, LG Optimus 7. Obawy o brak aktualizacji są uzasadnione, w końcu te modele pochodzą z października 2010 roku. “Apollo” datowane jest na koniec bieżącego roku, więc mijają 2 lata od oficjalnego pojawienia się samego systemu Windows Phone do prezentacji “rewolucyjnej” aktualizacji.

Pracownik Microsoftu w rozmowie z Thomasem z portalu wp7app.de podczas targów CeBIT ujawnił wiele ciekawych informacji, oczywiście nieoficjalnie.  Te wiadomości sprowadzają się do tego, że 2. generacja telefonów Windows Phone (np.: wszystkie Lumie bez 610`tki, Samsung Omnia W, HTC Radar) z pewnością dostaną aktualizację do “Apollo”. Jednak to było w 99% do przewidzenia. Co z 1. generacją? W skrócie: prawdopodobnie aktualizacja będzie i użytkownicy chociażby tak popularnego u nas w Polsce HTC Mozart zobaczą Windows Phone 8 na swojej słuchawce, ale nie bez “ale”. “Apollo” dla telefonów z października 2010 roku na pewno zostanie pozbawione wideorozmów w Skype (co jest raczej logiczne bez posiadanej przedniej kamery). Jednak pamiętajmy, że ta aktualizacja pewniakiem nie jest i wszystko może się skończyć na oficjalnym “Tango” dla urządzeń pochodzących z 1. rzutu.

Miejmy nadzieję, że nieoficjalne wsparcie nie zawiedzie i uda się (w razie czego) przeportować nowy system na najstarsze telefony z Windows Phone na pokładzie. Wszystko sprowadza się do przystosowania “Apollo” pod gorszy procesor graficzny (GPU, Adreno 200). Patrząc na nieoficjalne oprogramowania dostępne chociażby w przypadku Androida to szanse są spore. Oczywiście różnice w systemach są spore, ale nikt nie powiedział, że Windows Phone kończy się razem z oficjalnymi wydaniami.

 

źródło: wmpoweruser.com 


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.