Bi(n)g Map na 28 urządzeniach z Windows Phone

|

Windows Phone z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularny – zarówno na świecie, jak i w Polsce. Toteż znajdujemy osoby, które wykorzystują ten system w zupełnie inny sposób niż jest mu przeznaczony. Mogliście już przeczytać o sterowaniu robotem, a nawet i wykrywaniu malarii za pomocą urządzenia działającego pod kontrolą mobilnego systemu Microsoftu. Pomysłów jednak jest wiele, a dzisiaj przedstawimy Wam kolejny sposób na niekonwencjonalne używanie smartfonów z “okienkami na pokładzie”.

Wczoraj na serwery YouTube wgrano film, który pokazuje wyświetlanie jednego obrazu na 28 urządzeniach. Oczywiście nie jest to nic nadzwyczajnego, ale jako ciekawostkę można dodać, że rekordzistą w kwestii największej ilości urządzeń przedstawiających ten sam, podzielony obraz jest po części Windows Phone. Otóż firma Symbio dnia 13 marca pokazała panel złożony z 144 telefonów (z Windows Phone) , które wyświetlały jeden film. Tym samym został 2x pobity poprzedni rekord Guinness`a (połączono 72 urządzenia). Jak to wyglądało? Zobaczcie na poniższym filmie:

Wróćmy jednak do właściwego tematu. Tak, jak wspominałem – połączenie 28 urządzeń wyświetlających jeden obraz nie jest nadzwyczajnym wynikiem (szczególnie przy obecnym  rekordziście), ale jak dodamy jeszcze jeden telefon z Windows Phone, który tym wszystkim sterował, a dokładniej to z niego pobierany był obraz to cały pomysł nabiera innego wymiaru. Na tym filmiku możecie zobaczyć jak to wszystko się prezentuje:

Wyświetlane mapy Bing na tak dużej powierzchni pozwala obejrzeć każdy zakątek w najdrobniejszym szczególe. Możliwość dowolnego ustawiania położenia smartfonów względem siebie daje ogromne możliwości manewru. Poza tym możecie zwrócić uwagę na różnice w jakości wyświetlaczy w poszczególnych urządzeniach. Zdecydowanie wyróżniają się modele z OLED`owymi ekranami (np.: Lumie 800).

Co sądzicie o takich połączeniach?

 

źródło: wpcentral.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.