Biała Lumia 800 już w sprzedaży w Polsce

|

Biała odsłona Nokii Lumia 800 miała pojawić się pod koniec lutego w sprzedaży. Z małym poślizgiem, ale już jest oficjalne w sprzedaży – zarówno detalicznej jak i na umowę (Orange).

Do grona trzech wersji kolorystycznych (magneta, cyan, black) dołącza najbardziej pożądany kolor przez estetów, czyli biały (white). Przypomnijmy, że unikalny design produktów Nokii z Windows Phone wprowadził małą rewolucję w wyglądzie urządzeń z tym mobilnym systemem. HTC mogło się podobać przy telefonach z 1. generacji. Z czasem, gdy tajwańska marka zaczęła pokazywać inne, identycznie wyglądające modele, HTC tak jakby zakpiło z klientów. Samsung tworzy telefony eleganckie, ale mało pociągające wyglądem (Omnie i Wave`y I/II/III to praktycznie to samo). Designerzy LG (według mnie) kompletnie nie wiedzą, co tworzą – ich smartphone`y są po prostu nijakie. To tyle, z czołówki jeżeli chodzi o wygląd. Jednak obudowa to też wykonanie, czyli jakość materiałów, które dodatkowo powinny być świetnie spasowane. HTC z małymi brakami, ale pod tym względem radzi sobie bardzo dobrze. Samsung również. LG nieco gorzej, ale i tak można mieć pozytywne odczucia trzymając koreańskie modele. A Nokia? Pokazała, że pozostali producenci jednak nie potrafią stworzyć ładnej i świetnie wykonanej obudowy. Design Lumii (szczególnie 800 i 900) jest ponadczasowy. Spasowanie jest idealne, w końcu to typ unibody, czyli cała obudowa wykonana z jednego kawałka materiału (w tym wypadku poliwęglan).

Białą Lumię 800 póki, co możemy kupić tylko w oficjalnym sklepie Nokii oraz na Allegro, gdzie fińska marka również bezpośrednio sprzedaje telefony.

http://www.nokia.com/pl-pl/produkty/telefony/lumia800/kupteraz/

http://allegro.pl/nokia-lumia-800-white-nokia-pl-dostepna-i2176583893.html

Cena powala na kolana, ale te 2249zł to cena Nokii, z czasem telefon zacznie tanieć. Szczególnie po wejściu na rynek europejskiej wersji Lumii 900, która (czysto teoretycznie) ma kosztować właśnie nieco ponad 2100zł. Może to wymusić spadek wartości Lumii 800 lub wręcz przeciwnie – 900`tka będzie znacznie droższa. Ceny w ofercie Orange również nie powalają, ale to wszystko, dzięki cenie wyjściowej wystawionej przez Nokię. Oczywiście wszystkie inne wersje kolorystyczne też są w tej samej cenie, ale rynek pokazuje, że białe, unikalne modele znacznie wolniej tanieją.

 

źródło: własne


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.