ZTE i 8 nowych propozycji na MWC

|

Mobile World Congress tuż tuż, każda firma szykuje się do tych targów tak, aby być jak najlepiej przygotowanym. Nie inaczej postępuje też ZTE – chińska marka, która w naszym kraju znana jest głównie z modemów i jednego smartphone`a z Androidem – Blade (znany także w RBM jako RBM One).

ZTE do Barcelony zawiezie, aż osiem nowych słuchawek. Większość z nich zapewne będzie z Androidem, ale firma zapewnia, że pojawi się także model, którym sterować będzie Windows Phone (Tango?). Żadnych specyfikacji nie jesteśmy w stanie podać, bo nawet żadne plotki nie wyciekły, co do modelu z mobilnymi okienkami. Ma on jedynie obsługiwać wielozadaniowość, ale co to za nowość…? Istnieje jeszcze szansa, że będzie to smartphone z modułem LTE, a to może oznaczać, że nie będzie to low-end (Tango). W takim razie może się okazać, że ZTE ruszy na bój z Nokią Lumią 900 i HTC Titan II oraz oczywiście jeszcze nie pokazanym Samsungiem Mendel – może być ciekawie.

Obecnie chińska marka w swojej ofercie ma głównie ZTE Tania, model, którego nazwa oddaje w pełni jego przeznaczenie – telefon kierowany jest do tych, którym zależy przede wszystkim na jak najmniejszych kosztach urządzenia. “Rozpakowywanie” telefonu i pierwsze uruchomienie można od niedawna obejrzeć na tym filmiku:

Jednak wróćmy do nowych modeli. ZTE chce być w czołówce producentów produkujących telefony komórkowe już w 2015 roku. Ambitne plany. Czy uda się to Chińczykom? Windows Phone w jakiś sposób pomoże im zrealizować swój cel?

 

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.