W drodze jest także śnieżna Lumia 900, a 910 (póki co) nie powstanie

|

Wczoraj Nokia oficjalnie poinformowała przyszłych klientów Lumii 800 o wprowadzeniu pod koniec lutego białej wersji kolorystycznej tego modelu. Warto zapamiętać, że Polska jako jeden z (jednak) wielu krajów dostanie taki telefon na początku, jako jedno z pierwszych państw na świecie. Nokia o nowym kolorze Lumii 800 poinformowała na dwóch portalach: swoim blogu i… Facebook`u.

Mogłoby się wydawać, że promocja na Facebooku to nic nadzwyczajnego i teraz większość korporacji to robi. Ok, to prawda, ale Nokia zaliczyła małą wpadkę, dzięki najpopularniejszemu portalowi społecznościowemu. Otóż zdjęcie (grafikę), które zamieścili razem z informacją o białej Lumii 800 to tak naprawdę… Lumia 900. Po czym to można poznać? Oczywiście większy wyświetlacz, ale najbardziej widoczną różnicą jest przednia kamera do wideorozmów. Najlepsza Lumia nie posiada brandingu AT&T, co może owocować pojawieniem się tego modelu razem z premierą 900`tki w Europie. To ostatnie to oczywiście tylko mój domysł, ale jest on bardzo prawdopodobny. Jak dobrze pamiętamy, amerykański operator AT&T ma wyłączność na Lumię 900 tylko przez 45dni. Wtedy do gry wejdzie najprawdopodobniej także Europa – na co bardzo liczmy.

Jednak przejdźmy do tego, co najbardziej interesuje Europejczyków. Od kilku tygodni możemy czytać coraz to nowsze newsy na temat Lumii 910, która to miałaby być zadośćuczynieniem za oczekiwanie na Lumię 900. Taki telefon jednak nie powstanie (przynajmniej na dzień dzisiejszy)! Powyższą informację podał na Tweeterze pracownik Nokii, Damian Dinning. Tak, więc 12MPx aparat odlatuje w kąt. Nie wiadomo też, czy zostanie zastosowane coś w zamian za moduł LTE.

Czekamy, więc dalej na pierwsze konkretne informacje na temat europejskiej Lumii 900. Pierwszym realnym terminem na odkrycie rąbka tajemnicy są targi Mobile World Congress odbywające się w Barcelonie już pod koniec lutego.

 

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.