Tablet od Nokii z Windows 8 (koncept)

|

Premiera Windows Phone 8 i Windows 8 to już kwestia tylko kilku miesięcy. Jednak nikt tak naprawdę jeszcze nie zastanawiał się, jak może wyglądać tablet z Windows 8 sygnowany logiem Nokii. Pewien użytkownik (wręcz grafik) stworzył jego wymarzoną Nokię jako koncept. Nie powiem, ten powiększony smartphone prezentuje się naprawdę dobrze.

Autor tego “wyobrażenia” nazwał tablet Nokii jako “kawową kartę/zakładkę” (w dosłownym tłumaczeniu), czyli “Coffee Tab”. Dosyć oryginalna nazwa – szczerze wątpię, żeby Nokia kiedykolwiek coś takiego wymyśliła.

Design tabletu to oczywiście wykorzystanie znanego już wyglądu Lumii 800 i 900, a także Nokii N9, ich proporcji, materiałów i ogólnie stylu obudowy. Dodając do tego oczywiście jeszcze nadmuchanie wymiarów. To się może podobać. Klawisze dotykowe oczywiście zostały ściśnięte na jedną stronę, co od razu sugeruje, w jakiej pozycji należy obsługiwać urządzenie. Jednak nie wszyscy muszą powielać moje zdanie. Spotkałem się już z opiniami, że taki design to przesada, więc pozostawiam to ocenie Waszego gustu.

Jakie podzespoły autor sobie wymarzył? Otóż Nokię Coffee Tab posiada następującą specyfikację:

  • procesor 1.4GHz (co w obecnych Lumiach zapewne);
  • 512MB pamięci RAM;
  • 9,7 calowy wyświetlacz ClearBlack AMOLED wyświetlający obraz w rozdzielczości 1280x800px;
  • tylna kamera o matrycy 8MPx, a przednia z 2MPx;
  • oczywiście moduły do komunikacji z internetem, czyli 3G, WiFi;
  • zależnie od modelu: 16/32/64GB wbudowanej pamięci.

Autor zbyt wymagający nie jest. Wie bardzo dobrze, że mobilne systemy Microsoftu nie potrzebują wielkich mocy obliczeniowych, żeby działać sprawnie. Poza tym to, gdyby nie rozdzielczość wyświetlacza to śmiałoby można zastosować i znanego nam już Windowsa Phone 7.

Na portalu MyNokiaBlog.com możemy znaleźć także inne ciekawe projekty ukazujące, jak “przeciętny” konsument wyobrażałby sobie idealny dla siebie sprzęt z Windowsem (niekoniecznie Phone), jak i z innymi systemami. Wszystko sprowadza się jednak do jednej korporacji – oczywiście Nokii. Gdyby fińska marka naprawdę zainteresowała się niektórymi projektami prezentowanymi w odpowiednim dziale na tejże stronie to naprawdę zyskali by wiele. Warunek jest jeden – cena. Ta z pewnością nie będzie niska patrząc na niektóre koncepty. Jednak, kto zabroni człowiekowi choć trochę pomarzyć? :)

 

źródło: mynokiablog.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.