Pod koniec lutego do sklepów trafi biała Lumia 800 [Update]

|

Unikalny design produktów Nokii z Windows Phone wprowadził małą rewolucję w wyglądzie urządzeń z tym mobilnym systemem. HTC mogło się podobać przy telefonach z 1. generacji. Z czasem, gdy tajwańska marka zaczęła pokazywać inne, identycznie wyglądające modele, HTC tak jakby zakpiło z klientów. Samsung tworzy telefony eleganckie, ale mało pociągające wyglądem (Omnie i Wave`y I/II/II to praktycznie to samo). Designerzy LG (według mnie) kompletnie nie wiedzą, co tworzą – ich smartphone`y są po prostu nijakie. To tyle, z czołówki jeżeli chodzi o wygląd. Jednak obudowa to też wykonanie, czyli jakość materiałów, które dodatkowo powinny być świetnie spasowane. HTC z małymi brakami, ale pod tym względem radzi sobie bardzo dobrze. Samsung również. LG nieco gorzej, ale i tak można mieć pozytywne odczucia trzymając koreańskie modele. A Nokia? Pokazała, że pozostali producenci jednak nie potrafią stworzyć ładnej i świetnie wykonanej obudowy. Design Lumii (szczególnie 800 i 900) jest ponadczasowy. Spasowanie jest idealne, w końcu to typ unibody, czyli cała obudowa wykonana z jednego kawałka materiału.

Lumia 800 obecnie oferowana jest w trzech wersjach kolorystycznych: magneta (różowy), cyan (niebieski)  i black (czarny). Do tego grona dołączy jeszcze śnieżnobiały kolor, który obecnie możemy już podziwiać w Nokii N9. Biały kolor telefonów to obecnie jeden z najbardziej pożądanych odcieni. Wystarczy zobaczyć, jak bardzo wyczekiwany jest taki kolor obudowy w przypadku każdego iPhone`a. Mimo, że to cały czas ten sam telefon to ludzie potrafią wydać znacznie więcej niż w przypadku czarnej kolorystyki.

Biała Lumia 800 pojawi się na rynku pod koniec lutego. Oczywiście nie we wszystkich państwach od razu. Na początek Nokia wyśle nową wersje kolorystyczną 800`tki do: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Finlandii, Szwajcarii i… Polski! Tak – mimo, że Lumie w naszym kraju są od niedawna oficjalnie dostępne to Nokia postanowiła wyróżnić Polaków i dać nam możliwość kupna białej 800`tki najwcześniej, jak się da. Miły gest. Ciekawe tylko, czy cena jeszcze bardziej nie podskoczy…

Prezentacje przygotowaną przez Nokię możecie obejrzeć pod tym linkiem:

http://cdn.conversations.nokia.com.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2012/white-lumia800v2/application.swf

Oraz filmik prezentujący telefon:

 

Podoba Wam się biała odsłona Lumii 800? Czy może wolicie, którąś z obecnych wersji kolorystycznych?

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.