Palringo v0.5 w języku polskim do pobrania z naszego forum!

|

Od niedawna aplikacja, która jest znana z innych mobilnych platform (np.: Symbian, Android) głównie z multikomunikatora, który zawiera klienta Gadu-Gadu trafiła nareszcie do marketu! Wcześniej dostępny był tylko dla wybrańców, którzy dostali pozwolenie na pobranie aplikacji po zgłoszeniu chęci uczestniczenia w Beta-testach i pomyślnej weryfikacji. Palringo, które umieszczono dla wszystkich w markecie oznaczono numerkiem 0.5, więc to dalej jest wersja testowa i z góry mówię, że bez błędów się nie obędzie. Jednak można bez problemu korzystać z komunikatora na co dzień.

Oprócz Gadu Gadu (i oczywiście Palringo) do dyspozycji mamy takie serwisy jak: AIM, Facebook, GTalk, iChat, ICQ, MSN, XMPP i Yahoo. Możemy już dodawać swoje konta z poszczególnych komunikatorów z poziomu telefonu, w pierwszych wersjach nie było to możliwe. Kontakty są automatycznie pobierane z serwerów poszczególnych serwisów. Sama aplikacja chodzi bardzo szybko, ale powiadomienia o nowych wiadomościach dostajemy z małym opóźnieniem w stosunku do tego, co oferują programy na stacjonarnego Windowsa.

Powiadomienia z nowymi wiadomościami pojawiają się na pasku u góry ekranu, podobnie jak ma to miejsce z SMS`ami. Co ciekawe, tylko pierwsza wiadomość zostaje przedstawiana w tej formie powiadomień. Każda kolejna dodaje tylko numerek na kafelku aplikacji. Oczywiście powiadomienia pojawiają się tylko przy zminimalizowanym programie. Bardzo fajną rzeczą jest historia rozmów, która w poprzednich aplikacjach pozwalających na obsługę protokołu Gadu-Gadu była po prostu niedostępna.

Teraz to, co zainteresuje wszystkich Polaków – jeden z użytkowników i moderator naszego forum spolszczył Palringo. Mimo, że aplikacja jest prosta do zrozumienia w j. angielskim to Bones wyszedł naprzeciw wymaganiom polskich odbiorców i tak oto na naszym forum znajdziecie plik instalacyjny Palringo z polskim językiem wewnątrz. Wymagany jest oczywiście odblokowany telefon, aby móc zainstalować tę aplikację. Znajdziecie ją w tym temacie: Klik!

Zapraszamy do testowania i zgłaszania wszelkich usterek w tym temacie: Klik!

Na koniec kilka screenów:

źródło: własne


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.