Lumia 610 – taniej obecnie się nie da

|

Wczoraj pojawiła się plotka o Lumii 730, która okazała się niezbyt prawdziwą informacją i raczej nie powinniśmy się spodziewać tego telefonu na Mobile World Congress. Jednak targi te, które odbywają się w Barcelonie wprowadzą do świata Windows Phone tanie, budżetowe smartphone`y, czyli po prostu “Tango”. Jak dobrze pamiętamy, aktualizacja ta umożliwia producentom stosowanie gorszych podzespołów w ich urządzeniach, np.: wolniejsze procesory, mniejsze rozdzielczości wyświetlaczy (obecny standard to WVGA 800×480) itd.

Pierwszym modelem Nokii, który idealnie plasuje się w przeznaczeniu Windows Phone “Tango” to Lumia 610. Będzie to typowy low-end, czyli telefon z najtańszej półki, który wydajnością grzeszyć nie będzie (w porównaniu do droższej konkurencji), a potencjalnych klientów zachęci przede wszystkim swoją ceną. Nokia ma wycenić swojego (obecnie) najtańszego smartphone`a z mobilnym systemem firmy z Redmond na… 100 Euro, co w przeliczeniu daje około 500zł. Patrząc na ceny pozostałych telefonów z serii Lumia to Nokia musi naprawdę mocno ograniczyć wydatki, żeby pozwolić na wydanie tak taniego smartphone`a… Niestety specyfikacja techniczna nie została przedstawiona.

Lumia 610 będzie pierwszym telefonem, który pokaże, jak Windows Phone (z aplikacjami) działa na urządzeniach z niższej półki. Ten test pozwoli sprawdzić, czy Microsoft naprawdę chce, aby ich mobilny system działał równie idealnie na wszystkich dopuszczonych do użytku podzespołach – i tych lepszych (co już wiemy, że jest świetnie), i tych gorszych (o czym się już niedługo przekonamy). Nie pozostaje nic innego, jak czekać – to już niecałe 2 tygodnie.

 

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.