HTC uruchamia nowe studio odpowiedzialne za design telefonów

|

Jakie telefony tworzy HTC – każdy widzi. Nudne, powielane, ale stosunkowo eleganckie. To ostatnie jednak nie usprawiedliwia tajwańskiej marki do powielania jednej obudowy pod inne (nie zawsze) podzespoły tak, aby np.: zmieścił się większy wyświetlacz. Nie dość, że to pójście na łatwiznę to – do tego – z całą pewnością pomniejsza grono klientów. Jednak monotonia w designie słuchawek HTC ma się zmienić – tak przynajmniej twierdzi marka.

W przerwaniu produkowania nudnych telefonów ma pomóc stworzenie nowego studia, które ma być odpowiedzialne za projektowanie urządzeń jak najlepszych wewnętrznie i jak najładniejszych zewnętrznie. W skład tego studia mają wchodzić osoby odpowiedzialne za design i za podzespoły (ogólnie mechanikę i elektronikę), których wspólna praca ma zaowocować nowymi, świetnymi i pięknymi smartphone`ami. Nad wszystkim ma stać i kierować CEO tajwańskiej marki, pan Peter Chou. Tak przynajmniej twierdzi HTC.

Czy im to się uda to dowiemy się dopiero pod koniec bieżącego roku. Otóż nowe studio HTC zacznie od tworzenia telefonów z Windows Phone 8 (“Apollo”). Do tego czasu najprawdopodobniej miano marki tworzącej najładniejsze telefony zostanie u Nokii, która zaprezentowała dzisiaj (według mnie) bardzo ładną Lumię 800 w białej wersji kolorystycznej.

Warto przypomnieć, że za starszych czasów (jeszcze Windows Mobile 6) to HTC nie miało sobie równych pod kątem designu smartphone`ów. Diamond, Touch HD – między innymi te telefony deklasowały konkurencje pod względem wyglądu, ale też i wydajności.

Mam nadzieję, że tajwańska marka postara się i Nokia straci monopol na “ładny wygląd” telefonów. Oczywiście to wszystko to tylko kwestia gustu, ale z pewnością większa część społeczeństwa powieli moje powyższe słowa. Nie zapominajmy też, że i Nokia nie ma zamiaru stać w miejscu. Oprócz pozbycia się sieciowych ładowarek, ma zamiar także zmienić (albo po prostu odświeżyć?) design swoich słuchawek.

Czy inne marki pójdą w ślad Nokii (lub chociaż HTC) i wyrażą przynajmniej chęć “upiększania” swoich urządzeń? Miejmy nadzieję. Tylko, żeby takie chęci zamieniły się w czyny. Obecnie nie mamy potrzeby zwracania uwagi na podzespoły telefonów z Windows Phone, więc przy zakupie smartphone`a z mobilnym systemem Microsfotu (w większości) kierujemy się tylko wyglądem. Nokia to dostrzegła i dzięki aparycji Lumi wyraźnie wspięła się ponad inne marki.

HTC obiecało nam już mniejszą ilość modeli w tym roku, ale znacznie lepszych i oryginalniejszych. Póki, co nie możemy powiedzieć, czy dotrzymali słowa. Pytanie, czy uda im się dotrzymać kolejnej obietnicy i faktycznie design nowych urządzeń tajwańskiej marki zmiecie Nokię?

 

źródło: unwiredview.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.